نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
کد خبر: ۹۹۴۱۱
2019 February 11 - ۱۴:۴۰ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
لزوم آزادسازی انتقال ارز بدون محدودیت برای صنعت خودرو و قطعه سازی
پدال نیوز: برای رشد جریان تولید خودروسازان و مدیریت بازار خودرو باید گزینه انتقال ارز بدون محدودیت برای صنعت خودرو و قطعه سازی آزاد شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از پرشین خودرو، با اجرای فرمول جدید قیمت و فروش خودرو در حاشیه بازار ، قیمت خودرو بر خلاف انتظار پیش بینی دولت و خودروسازان نه تنها نزولی نشد بلکه در دو هفته گذشته به دلیل عدم عرضه به بازار قیمت ها سیر صعودی را در پیش گرفته است این روند در حالی همچنان ادامه دارد که به گفته یکی از قطعه سازان، عدم کنترل وضع موجود و ادامه روند افزایش قیمت ها علاوه بر افت شدید تقاضا در بازار، نارضایتی مشتریان این صنعت را به همراه خواهد داشت.
 
به گفته این مقام مسئول در صنعت قطعه سازی کشور مسائل امروز صنعت و بازار خودرو مشکل ملی است و باید در سطح اقتصاد کلان کشور برای وضع موجود در این صنعت و شرایط حاکم بر بازار خودرو راهکاری تبیین و اجرایی شود و مسئولان با توجه به میانگین تورم و افت توان مالی جامعه فکری برای تقویت توان خرید مردم در سطح اقتصاد کلان نموده و این جریان را به نوعی اصلاح کنند.
 
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور با اشاره به تاثیر روش های متنوع فروش در حمایت از متقاضیان خرید در بازار خودرو گفت: افزایش توان مردم تنها با افزایش حقوق ها ممکن نیست و دولت باید با روش های دیگری مثل ارائه کارت های اعتباری و خرید های لیزینگی روش های متنوعی را برای تقویت توان خرید متقاضیان بازار خودرو در پیش گیرد.
 
آرش محبی نژاد، با اشاره به تاثیر مسائل ارزی در تامین و واردات مواد اولیه و افت تولید خودروسازان و بازار خودرو اظهار داشت : برای رشد جریان تولید خودروسازان باید گزینه بدون انتقال ارز بدون محدودیت برای صنعت خودرو و قطعه سازی آزاد شود.
 
 
وی با اشاره به موافقت دولت با گزینه بدون انتقال ارز تا سقف 300 میلیون دلار برای واردات مواد اولیه تولید اضافه کرد: در صورتی که تمام 300 میلیون دلار به صنعت خودرو نیز اختصاص یابد این رقم ماکزیمم برای 10 تا 15 روز تولید این صنعت کفایت می کند از این رو پیشنهاد می شود که گزینه بدون انتقال ارز بدون محدودیت باید برای صنعت خودرو و قطعه سازی آزاد شود.
 
این فعال در صنعت قطعه سازی با توجه به برخی نگرانی ها از تاثیر این پیشنهاد بر نرخ ارز به خبرنگار پرشین خودرو یادآور شد: هر چند این نگرانی که آزادسازی انتقال بدون ارز موجب افزایش غیر قابل پیش بینی نرخ ارز شود وجود دارد اما هنگامی که این امکان تنها برای صنعت قطعه سازی آزاد شود به طور قطع اثر چندانی نخواهد گذاشت.
 
محبی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: باید تدبیر دولت و سیاستگذاران اقتصادی و بانکی کشور راهکاری اجرایی شود که تولید مولد چرخ اقتصادی کشور را به حرکت درآورد و در صورتی که تولید داخلی رونق گیرد این چرخه بسیاری از نیازهای کشور را پوشش خواهد داد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head