نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۲
کد خبر: ۹۹۳۶۰
2019 February 10 - ۱۰:۴۳ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:
پدال نیوز: نجفی‌منش گفت: میزان بدهی‌های معوق خودروسازن و قطعه‌سازان حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی  با بیان اینکه فروش خودرو به قیمت قطعی زیان خودروسازان را افزایش می‌دهد، اظهار کرد: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، فروش خودرو با قیمت قطعی باعث افزایش زیان به خودروسازان شده است حتی فروش با قیمت 30 درصد بالاتر از قیمت گذشته، نمی‌تواند مانع از زیان خودروسازان شود تنها خودرو‌هایی که با قیمت روز فروخته شود، احتمال ضرر ندارد.
 
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی افزود: افزایش قیمت خودرو به دلیل زیان انباشته شده خودروسازان به تنهایی نمی‌تواند این صنعت را نجات دهد و نیاز است با تزریق نقدینگی و تسهیلات این خسارت خودروسازان را جبران کرد.
 
وی افزود: بسیاری از قطعه‌سازان برای تولید با مشکل تأمین مواداولیه و منابع مالی مواجه هستند و در صورت ادامه این شرایط قطعه‌سازان تعدیل نیرو را به صورت جدی دنبال خواهند کرد.
 
به گفته وی؛ میزان بدهی‌های معوق خودروسازن و قطعه‌سازان حدود 15 تا 20 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، البته زیان خودروسازان ناشی از قیمت‌های گذشته، حدود 7500 میلیارد تومان است.
 
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تصریح کرد: برای جبران بدهی‌های خودروسازان 11 تا 15 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که هنوز تأمین نشده است.
 
نجفی‌منش در پایان گفت: افزایش استاند‌اردها و خروج خودروسازان خارجی هزینه تولید خودرو در کشور را افزایش می‌دهد.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head