نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
کد خبر: ۹۹۳۳۷
2019 February 09 - ۱۵:۳۴ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
اتهام زنی علیه رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس//
پدال نیوز: افشاگری ها وشاید هم اتهام زنی علیه رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس مدتی است که راه به فضای مجازی و رسانه ای هرمزگان باز کرده است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، عمده مخالفین وی را باید ۴ عضو اتاق دانست که در چرایی این اختلافات پاسخ های یکی از مسئولان اتاق ایران می تواند تا حدودی علت را هویدا نماید .

11 بهمن ماه نایب رئیس اول اتاق بازرگانی بندرعباس در نشستی خبری گفت: در اینکه پرونده‌های تخلفی در اتاق بازرگانی بندرعباس وجود داشته شکی نیست، بنده یکی از این پرونده‌ها را شخصاً بررسی کرده‌ام و تخلفات صورت گرفته در آن قطعی است.
 
وی در تشریح یکی از تخلفات صورت گرفته منصوب به رئیس اتاق بازرگانی تصریح کرد: یک کارت بازرگانی به اسم خانم "ت" را بررسی کردیم، این کارت از کمیته صلاحیت عبور نکرده و کسی در جریانش نبوده است.
 
بازرگان ادامه داد: شخص داوطلب (خانم ت) صلاحیت داشتن کارت بازرگانی را به علت نداشتن سابقه تجارت، عدم اصالت شرکت ثبت‌شده، مدرک تحصیلی جعلی، عدم صلاحیت اخلاقی و … نداشته است، آدرس شرکت ثبت‌شده نیز به نام یک زبانکده بوده که صاحب‌امتیاز آن همسر رئیس فعلی اتاق بازرگانی است، به‌واسطه این کارت تعداد هزار و ۲۶۳ خودرو واردشده که بدهی مالیاتی سنگی دارد البته واردکردن خودرو تخلف نیست، کارت بازرگانی نیز جعلی نیست اما به‌واسطه مدارک جعلی توسط سازمان صمت صادرشده است، متأسفانه در زمان صدور کارت اصالت مدارک بررسی نمی‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه اعضای هیئت‌رئیسه اصلاً از صدور این کارت خبر نداشته‌اند، خاطرنشان کرد: مسائلی پشت این پرونده بوده که ریشه آن سوءاستفاده از ارتباط شغلی و اداری است.
 
خزانه‌دار اتاق بازرگانی بندرعباس نیز در این نشست خبری گفت: مسئله خرید و وارد کردن خودرو لکسوس توسط پسر رئیس اتاق نیز ایراداتی داشته و باید توسط اتاق ایران پیگیری شود.
 
نایب‌رئیس دوم اتاق بازرگانی بندرعباس نیز در ادامه این نشست گفت: در خصوص کارتی که برای خانم ت. صادرشده باید گفت این شخص خدمتگزار خانه رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس و از نظر هوشی کم‌هوش بوده و خارج از ضوابط قانونی با جعل مدارک بدون رعایت موارد قانونی برایش کارت صادرشده و بابت این کارت بیش از هزار و ۲۰۰ خودرو توسط پسر رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس واردشده است.
 
محمدرضا صفا ادامه داد: در این زمینه پرونده‌ای تشکیل شد، پسر رئیس اتاق بندرعباس در این پرونده دخیل بوده که در دست رسیدگی است، در خصوص این پرونده گزارش توسط هیئت‌رئیسه به اتاق ایران ارسال‌شده، اتاق ایران نیز دو ماه است که در حال رسیدگی است اما تاکنون هیچ پاسخی به ما نداده است.
 
رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس نسبت به انتقادات اعضای هیئت رئیسه این اتاق ساکت نماند و واکنش نشان داد.
 
براساس این گزارش ،در جوابیه محمد امین صباغی زاده که دراختیار رسانه ها قرار گرفته نسبت به این اظهارات آمده است:
 
" متاسفانه طی روزهای اخیر در فضای مجازی و رسانه‌ای استان هرمزگان اظهارات و موضوعاتی خلاف واقع به اینجانب محمد امین صباغی زاده رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس نسبت داده شده که به منظور تنویر افکار عمومی جوابیه ذیل ارائه و اعراض می‌گردد.
 
از آن جا که اظهارنظرهای بدون سند و مدرک و بر پایه قصد و غرض‌های سیاسی و هوچی‌گری یک سم مهلک برای اقتصاد رو به گذار ایران در شرایط سخت و حساس کنونی است و از آن جا که تلاش اینجانب همواره بر حل مسائل و موضوعات بدور از حاشیه‌ها تلاش داشته‌ام، لذا از همان ابتدا، بنای خود را بر سکوت و عدم ورود به حواشی در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی نهادم اما متأسفانه جریانی مسموم اما پرهیاهو که خود عامل اصلی بسیاری از قانون‌شکنی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها در اتاق بازرگانی بندرعباس بوده، سعی دارد تا با سواستفاده از برخی موضوعات و مسائل قابل دفاع و شفاف و کشاندن پرده ابهام بر آنها به نفع خویش بهره‌برداری جانبدارانه نماید.
 
رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس دربخسی از این جوابیه که چند بند دارد آورده است :
 
به میان کشانیدن هویت فردی به نام (ت) و ارتباط دادن برخی موضوعات از طریق نامبرده به اینجانب و خانواده بنده بطور کلی اظهاراتی کذب است. بنده هیچ وقت خدمت‌کاری در منزل نداشته‌ و نداریم و آدرس ثبت شده در کارت بازرگانی خانم (ت) اساسا نه در محل کار همسر بنده بلکه در یک مجتمع تجاری است که محل کار ده‌ها واحد اداری و تجاری از جمله برخی فعالان اقتصادی در آن قرار دارد! همچنین هیچ نسبت مالی و اقتصادی میان خانواده بنده و خانم (ت) وجود نداشته و ندارد. باید برای صاحبان چنین اظهاراتی حقیقتا تأسف خورد! و آن را مصداق افترا دانست که بدون شک مورد پیگیرد قرار خواهد گرفت.
 
وی هم چنین در مورد اتهامات وارده به فرزندش گفت: در خصوص اظهارات خلاف واقع درباره نقش دادن فرزند بنده در پرونده واردات ۱۲۶۰ خودرو به اطلاع عموم مردم هرمزگان و فعالان اقتصادی و رسانه‌ای می‌رساند فرزند اینجانب حدود یک دهه است که دارای شرکت "ترخیص کاری" است که با مجوز گمرک ایران به فعالیت مشغول می‌باشد و در طی این مدت با صحت و سلامت مستمر کاری فعالیت داشته و در پرونده فوق الذکر تنها "ترخیص کار" ۹۵ دستگاه از خودروهایی بوده که فقط وظیفه ترخیص آنها را بر عهده داشته است.

لذا همگان می‌دانند هرگونه بدهی مالیاتی و فرار مالیاتی و ... در این پرونده اصلا ارتباطی با فرد ترخیص کار که متولی امور بندری و دریایی و گمرکی و اوراق فنی و ... آن را انجام می‌داده است، نداشته و بدلیل تغییر سیستم مالیاتی کشور، مشکلاتی حقوقی در این زمینه بروز یافت که در نهایت نظر و رای مرجع قانونی رسیدگی کننده به موضوع ملاک نظر خواهد بود.
 
سیدجواد زمانی معاون امور استان های اتاق بازرگانی ایران در واکنش به مسائل مطرح شده مبنی برتخلفات گسترده در اتاق بازرگانی بندر عباس واکنش نشان داد.
 
وی به خبرنگاران گفت :برخی اعضای اتاق می گویند چرا رسیدگی نمی کنید ؟ ما می گوییم چشم الان رسیدگی می کنیم و اعلام کردیم رسیدگی کردیم حالا می گویند چرا شفاف سازی نمی کنید؟
 
زمانی با انتقاداز کسانیکه چنین مطالبی را مطرح نمودند گفت : چرا این مطالب را تا یک ماه پیش که انتخابات شروع نشده بود مطرح نکردند؟
 
مگر این آقایان در این ۴ سال عضو هیئت رئیسه اتاق بندرعباس نبودند؟آیا این تخلف الان اتفاق افتاده ؟
 
معاون امور استان های اتاق بازرگانی ایران 'گفت: آقایان ۲۶ آذرماه امسال اولین شکایت را مطرح نمودند.من از آنها گلایه کردم که اگر این تخلف قبلا اتفاق افتاده بود چرا تا حالا سکوت کردید و اکنون که استارت انتخابات خورده شکایت را مطرح می کنید؟
 
زمانی در تشریح روند شکایت گفت :اقایان در پاسخ به سوال ما گفتند ما خواستیم آبروی این آقا نرود که به آنها گفتیم کار خیلی خوبی است اما آیا اگر تخلفی صورت گرفته مگر می شود تخلف را دنبال نکرد؟
 
وی اضافه کرد: اینها می گویند ما به این آقا گفتیم اگر استعفا بدهید کاری با شما نخواهیم داشت زمانی با انتقاداز این نوع نظریه پردازی گفت معنی این جمله این است که تو برو تا ما باشیم تخلف هم کردی اشکالی ندارد.
 
معاون امور استان های اتاق بازرگانی ایران گفت : آیا این طریقه رسیدگی به تخلف است؟ که اگر فردی تخلف کرد به او بگویم استعفا بده و برو درحالیکه اگر فردی تخلف کرده حتما باید بماند و پاسخگو باشدوحال سوال اساسی این است که آیا کسی که جرم را دیده و اینگونه توجیح می کند که برود یا استعفا بدهد او گردنش بیشتر گیر است و آیا واقعا این مدل صحبت کردن فرار بجلو نیست؟
 
وی با انتقاد از اینکه چرا در طی این ۴ سال حتی یک شکایت علیه رئیس اتاق صورت نگرفته اما الان انتخابات که شروع شده حالا یادشان افتاده که مشکلات تمام عالم افتاده گردن رئیس اتاق در ادامه افزود : این کارت بازرگانی که می گویند چگونه صادر شده در ابتدای دوره همین آقایان صادر شده و طی این چهارسال این آقایان کجا بودند ؟
 
وی در بخش پایانی توضیحاتش به مواردی قابل تعمل اشاره نمود از جمله اینکه یکی از همین افراد از رئیس اتاق تقاضای مبلغ میلیاردی کرده تا علیه اش چیزی نگویند .

باید منتظر ماند و دید خروجی چنین بگم بگم هایی بر فعالیت بخش خصوصی در تجاری ترین شهر ایران چه تاثیر مثبت یا منفی خواهد گذاشت و پیروز انتخابات دوباره اتاق در ۱۱ اسفند ماه کدام طیف خواهند بود ؟

منبع: راک نیوز
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head