نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
کد خبر: ۹۹۲۶۹
2019 February 07 - ۰۸:۵۱ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
عدم انتقال مشکوک اسناد چند شعبه خریداری شده
پدال نیوز: گزارش حسابرسی شده بانک گردشگری نشان دهنده زیان سنگین این بانک است. با این حال نه تنها مسئولان این بانک پاسخی برای این مساله ارائه نکرده اند مهدی جهانگیری برادر متهم معاون اول روحانی هم چنان نقشی کلیدی در این بانک دارد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فردا نیوز، گزارش حسابرسی شده بانک گردشگری نشان دهنده زیان سنگین این بانک است. با این حال نه تنها مسئولان این بانک پاسخی برای این مساله ارائه نکرده اند مهدی جهانگیری برادر متهم معاون اول روحانی هم چنان نقشی کلیدی در این بانک دارد.  
 
مطابق با گزارش صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه منتهی به 1396/09/30 (حسابرسی شده) که سازمان بورس منتشر کرده است نتيجه عمليات بانک گردشگری ناشي از فعاليتهاي عملياتي آن طي سال مالي مورد رسيدگي، منجر به 23,328 ميليارد ريال زيان گرديده و بخش عمده اي از زيان عملياتي بانک از محل فعاليتهاي غيرعملياتي مشتمل بر فروش املاک تمليکي و دارائيهاي ثابت به ميزان 20,474 ميليارد ريال تأمين گرديده است.
 
این گزارش روند مورد نظر را نادرست ارزیابی کرده است و جبران آن را منوط به مبادرت به فعاليتهاي عملياتي بانکداري مندرج در اساسنامه به منظور دستيابي به سود مناسب منتج از درآمدهاي مشاع، تأمين نقدينگي لازم از طريق واگذاري املاک، وثايق تمليکي و افزايش سرمايه بانک متناسب با حجم عمليات آن دانسته است.  
 
در این گزارش هم چنین اشاره شده است مانده تعهدات ارزی ایفاء نشده مشتریان بابت اعتبارات اسنادی و حواله های ارزی صادره برای مشتریان جهت واردات کالا (مندرج در یادداشت توضیحی ۵-۲۶) در تاریخ ترازنامه بالغ بر ۷۷,۶۵۴,۸۲۵ یورو بوده که رفع تعهدات ارزی مزبور منوط به خاتمه اقدامات در دست انجام بانک و ترخیص کالای موضوع اعتبارات و حواله های ارزی صادره و ارائه برگ ترخیص کالا توسط مشتریان می باشد.
 
هم چنین در این صورت مالی گزارش شده است که اسناد مالکيت شعب سلمانشهر، بانه، همدان و کيش و املاک خريداري شده واقع در مرکز تجاري فردوسي، خيابان فرشته و ميدان سرو و کاج سعادت آباد ذيل سرفصل دارائيهاي ثابت و داراييهاي نامشهود (يادداشت هاي توضيحي 17 و 18) به نام بانک انتقال نيافته است که این مساله مشکوک بوده و بیم آن وجود دارد که ردپای فساد در این مساله دیده شود.  

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head