نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۲
کد خبر: ۹۷۶۸۹
2019 January 08 - ۱۳:۵۱ - ۱۸ دی ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- ششمین جلسه پویش حمل و نقل پاک با حضور معاون شهردار در منطقه ۲۲برگزار شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، مهندس پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه  ششمین جلسه پویش حمل و نقل پاک  که در منطقه 22 برگزار شد  با بیان اینکه زندگی مردم نباید به خاطر خودرومحوری دچار مشکل شود، ادامه داد: برای رسیدن به استفاده هرچه بیشتر شهروندان از وسایل حمل و نقل پاک باید اقدامات فرهنگی و اجتماعی را بسیار بیشتر و وسیع تر انجام دهیم.
وی با بیان اینکه باید شهر را از خودروها بگیریم و به عابرین پیاده تحویل دهیم اظهار داشت: کار فرهنگی برای استفاده از حمل و نقل پاک تا زمانی که فضای عمومی خواهان آن نباشند بی فایده است.
 
وی با بیان اینکه حل مشکل ترافیک تهران فقط با استفاده از وسایل نقلیه پاک قابل حل است گفت: وجود ترافیک در معابر شهر، شهروندان را باید به سمت استفاده از اتوبوس های بی آر تی، مترو و دوچرخه سوق دهد و این خود یک کار فرهنگی بحساب می آید.
همچنین در ادامه  علی نوذرپور شهردار منطقه22 با حضور در این جلسه طی سخنانی گفت: امروزه ترافیک به یک چالش و معضل جدی زیست محیطی و در عین حال به یک معضل برای سلامت روان جامعه تبدیل شده است.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه در طول یک دهه گذشته سهم کمک و اقدامات دولت و شهرداری در توسعه حمل و نقل عمومی کاهش یافته است، افزود: در مدیریت شهری جدید منطقه22 توجه جدی به فضای عمومی شهری و حمل و نقل پاک شده است.
به گزارش شهرداری منطقه 22، نوذرپور از احیای مسیر دوچرخه سواری صدرا در منطقه22 خبر داد و ادامه داد: این مسیر دوچرخه سواری در دوباند رفت و برگشت که در مجموع 4کیلومتر مسافت دارد و در روز سه شنبه هفته جاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در این مسیر برگزار می شود.
وی در پایان اعلام امیدواری کرد تا اجرای این برنامه ها زمینه مثبتی بر گام‌های بهتر در راستای کاهش میزان ترافیک و آلودگی‌ها و نیز عوارض ناشی از ترافیک در سطح شهر ایجاد کند.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head