نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
کد خبر: ۹۷۶۸۳
2019 January 08 - ۱۳:۲۵ - ۱۸ دی ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
مدیرکل فنی و عمرانی استانداری تهران:
پدال نیوز- مدیرکل فنی و عمرانی استانداری تهران گفت: کاهش ورود خودروها به شهر تهران، روی ترافیک این شهر موثر است و نمی توان ترافیک شهر تهران را جدا از استان تهران بررسی کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر ،  علی اکبر خراسانی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه برنامه ریزی برای احداث خطوط ریلی و مترو شهرستان های استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان این که استانداری تهران دغدغه کاهش میزان ورود خودرو به شهر تهران را دارد، گفت: نمی توان مطالعات ترافیکی شهر تهران را جدا از استان تهران در نظر گرفت.
 
وی ادامه داد: راه اندازی قطار حومه ای در استان تهران حجم خودروهای ورودی به شهر تهران را کاهش می دهد و این امر تاثیر بسزایی روی ترافیک شهر تهران دارد، نباید به ترافیک تهران نگاه تک بعدی داشت.
 
مدیرکل فنی و عمرانی استانداری تهران خواستار بازنگری کارشناسان مترو تهران در طرح های در دست اقدام شد و گفت:  در مدت یک هفته شهرداران و فرمانداری های استان نیز نقطه نظرات خود را برای تصمیم گیری اعلام کنند، در حال حاضر  پروژه خط مترو «واوان» 8 درصد پیشرفت داشته است.
 
وی افزود: برای راه اندازی ایستگاه مترو واوان تا 35 میلیارد تومان هزینه برآورد شده است، باید از خط مترو استفاده بهینه در جهت پوشش «واوان» ، « صالحیه» و شهرهای اطراف کرد و نیز تمهیداتی برای تسهیل تردد کارگران در شهرک های صنعتی اطراف در « شریف آباد» ، « حسن آباد» و نیز رباط کریم از طریق مترو و قطار حومه ای فراهم کرد.
 
خراسانی گفت: باید از پتانسیل مترو تهران به سمت فرودگاه حضرت امام(ره) استفاده بهینه شود، در حال حاضر زیرساخت ها ایجاد شده،  اما متاسفانه بهره برداری صحیح و در حد انتظار انجام نشده و این در حالی است که روزانه بیش از یک هزار و 200 مسافر در این بخش جابه جامی شوند، می بایست اتصال خط مترو فرودگاه حضرت امام(ره) تاپرند پیگیری شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head