نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
کد خبر: ۹۷۶۸۱
2019 January 08 - ۱۳:۲۴ - ۱۸ دی ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- در حالی که احداث آزاد راه تهران-شمال از سال ۱۳۷۶ آغاز شده است، بر اساس برآورد صورت گرفته در لایحه بودجه سال آتی، این پروژه در سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد. هرچند که نمی‌توان همین فاصله زمانی ۲۴ ساله را نیز قطعی تلقی کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، ‌ احداث آزادراه تهران-شمال به طول 121 کیلومتر که از سال 1376 کلید خورد و قرار بر این است که بر اساس برنامه زمان بندی شده در سال 1400 پایان یابد. گفتنی است برای این پروژه در طول برنامه پنجم توسعه و قبل از آن یک هزار و 198 میلیارد و 867 میلیون تومان هزینه شده است.
 
بودجه این طرح که به شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اختصاص می‌یابد در سال 1398 رقمی معادل سه میلیارد و 471 میلیون تومان برآورد شده است؛ این در حالی است که در سال گذشته رقمی معادل 14 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داده شد.
 
هرچند در سال جاری رقمی معادل پنج میلیارد و 900 میلیون تومان برای این پروژه مصوب شد اما رقم ابلاغی برای این پروژه معادل چهار میلیارد و 425 میلیون تومان است.
 
در قانون بودجه سال جاری موعد زمانی اتمام احداث آزاد راه تهران-شمال سال 1399 تعیین شده بود که در لایحه بودجه سال آتی، سال 1400 به عنوان سال پایانی احداث پروژه در نظر گرفته شده است.
 
آزادراه تهران-شمال یکی از پروژه‌های بزرگ راه‌سازی کشور است که شهر تهران را به شهرهای غربی استان مازندران متصل می‌کند. طول این آزادراه 121 کیلومتر است و جمعا 180 رشته تونل در باند رفت و برگشت به طول تقریبی 100 کیلومتر وجود دارد.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head