نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۱
کد خبر: ۹۷۶۴۱
2019 January 08 - ۱۰:۰۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: محتکر لاستیک خودرو در منزل مسکونی شخصی در شبستر به ۱۶۰ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، سیداحد یوزباشی افزود: این لاستیک ها براساس گزارش مردمی در یک گشت مشترک کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی شبستر با اداره صنعت، معدن و تجارت و پلیس آگاهی، از انباری منزل شخص مورد نظر کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: در بازرسی از منزل مسکونی وی تعداد 419 حلقه لاستیک در مارک ها و سایز های مختلف به ارزش 900 میلیون ریال کشف شد.
یوزباشی ادامه داد: پس از بررسی های لازم و ارایه مستندات از سوی متهم و جوابیه گمرک تبریز، تعدادی از لاستیک های نگهداری شده با اسناد فوق مطابقت داشته و قاچاق آن محرز و مسلم نشد.
وی با بیان اینکه متهم از این حیث برائت شد، گفت: با استرداد لاستیک ها، وی ملزم به عرضه آن ها در شبکه توزیع برابر قیمت های مصوب سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شبستر شد.
یوزباشی ادامه داد: از لاستیک های کشف شده تنها 88 حلقه با اسناد موجود مطابقت نداشت که قاچاق آن ها محرز و مسلم شد و طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط 88 حلقه لاستیک، وی به پرداخت یک برابر ارزش اولیه آن جریمه شد.
از اول سال جاری تاکنون تعداد یک هزار و 459 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان وارد شده که از این تعداد یک هزار و 486 فقره مختومه شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head