نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳
کد خبر: ۹۷۶۰۴
2019 January 07 - ۱۰:۳۵ - ۱۷ دی ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
معاون پایش محیط زیست خراسان رضوی:
پدال نیوز- معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طبق برآوردهای اولیه ۶۰ درصد خودروهای مشهد تک سرنشین و از منابع مهم آلودگی هوا هستند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، محمد عرفانی یکشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران در محل این اداره اظهار کرد: براساس برآوردهای اولیه 60 درصد خوردوی تک‌سرنشین داریم که اگر ما هیچ مشکلی نداشته‌باشیم و تمام خودروهایمان استاندارد باشند و بنزین با کیفیت بالایی هم داشته‌ باشیم اما بازهم مردم از حمل‌ونقل عمومی استفاده نکنند، باز هم تولید آلودگی خواهیم داشت.
 
وی افزود:مشهد در سال 97، سی روز هوای پاک، 211 روز هوای سالم و 32 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و سه روز هم هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها داشته‌ است.
 
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد:یکی از منابع آلوده‌ساز به خصوص در شهر مشهد منابع متحرک است و در این راستا باتوجه به  مدیریت‌هایی  که انجام شده، مراکز معاینه فنی، گلوگاهی برای عدم مجوز گرفتن خودروهای آلوده‌است و این می‌تواند در کاهش آلودگی هوای شهر مشهد مفید باشد.
 
عرفانی تصریح کرد:در رابطه با منابع ثابت آلودگی نیز یکی از منابع مهمی که داریم 5 نیروگاهی است که در اطراف مشهد داریم و نیروگاه توس یکی از منابعی است که از سوخت مایع استفاده می‌کند و ما پیگیری‌های زیادی انجام دادیم که مکاتبات زیادی به سازمان حفاظت محیط‌زیست و از طریق ریاست سازمان به معاون اول رئیس جمهور و آن‌ها به وزاری نفت و نیرو مکاتباتی داشتند، تصمیم بر این شد که نیروگاه توس از این به بعد از سوخت مایع، مازوت و یا سوخت آلوده ساز استفاده نکند.
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head