نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۷
کد خبر: ۹۵۷۵۲
2018 December 06 - ۱۰:۴۵ - ۱۵ آذر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکت آئودی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های فولکس واگن اعلام کرده که قصد دارد به منظور توسعه خودروهای خودران و برقی تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۴ میلیارد یورو معادل ۹/ ۱۵ میلیارد دلار هزینه کند.....
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا : شرکت آئودی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های فولکس واگن اعلام کرده که قصد دارد به منظور توسعه خودروهای خودران و برقی تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۴ میلیارد یورو معادل ۹/ ۱۵ میلیارد دلار هزینه کند. یکی از مقامات آئودی در این خصوص می‌گوید: تمرکز این خودروساز از این پس روی توسعه پلت‌فرم خودروهای برقی و خودران خواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود آئودی سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در این حوزه انجام دهد.
 
تاکنون شرکت‌های بسیاری نظیر اپل، جنرال موتورز، تسلاموتورز، نسخه‌هایی آزمایشی از خودروهای خودران را به مرحله تولید رسانده‌اند که البته هنوز هیچ‌ یک از آنها نتوانسته‌اند از آزمایش‌ها و تست‌های نهایی خود سربلند بیرون آمده و به‌طور کامل مورد تایید سازمان‌های نظارتی و حمل و نقل جاده‌ای در کشورهای موردنظر قرار بگیرند. خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابه‌جا کنند. آلمان که میزبان بزرگ‌ترین و برترین صنایع و شرکت‌های خودروسازی در جهان است، حالا به نظر می‌رسد قصد دارد در توسعه فناوری خودروهای دوستدار محیط زیست برقی و خودران پیشگام باشد و به همین دلیل نیز بسیاری از خودروسازان مستقر و فعال در این کشور به فکر روی آوردن به سمت و سوی خودروهای خودران، برقی و الکتریکی افتاده‌اند.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head