نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۷
کد خبر: ۹۵۶۶۰
2018 December 04 - ۱۵:۰۸ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ:
پدال نیوز- رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بنظر می رسد با اجرای افزایش محدوده طرح ترافیک بزرگراه ها و معابر شمال شهر با مشکل روبرو شود اما در نهایت تصمیم‌گیری با شورای ترافیک است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سردار محمدرضا مهماندار روز سه شنبه پس از نشست اطلاع رسانی، فرهنگ سازی در زمان بارش برف و باران در شهرداری تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در باره افزایش محدوده طرح ترافیک گفت: کاهش یا افزایش محدوده طرح ترافیک از اختیارات شورای ترافیک شهر تهران است.
 
وی افزود: در خواست معاونت حمل و نقل به این شورا ارایه شده و در حوزه های مختلف بررسی و در نهایت تصمیم گیری و اجرا می شود.
مهماندار تاکید کرد: افزایش محدوده طرح ترافیک، تصمیم یک نهاد نیست.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بنظر می رسد گسترش محدوده طرح ترافیک به محدوده طرح زوج و فرد و اخذ عوارض ازآن آثار مخربی روی بقیه معابر شهر خواهد داشت.
وی افزود: اگر فضایی را از مردم بگیریم باید پیش بینی تردد در سایر معابر و بزرگراه ها را داشته باشیم.
 
*حدود 49 درصد از سفرهای درون شهری تهران کاری است
مهماندار در ادامه با اشاره به تمهیدات برای روزهای بارش برف و باران افزود: شرایط رانندگی و ترافیک در تهران در زمان عادی و زمان بارش برف و باران متفاوت است و این موضوع طبیعی در تمام دنیا است.
وی ادامه داد: کاهش سرعت خودرو ها به دلیل لغزندگی معابر موجب ترافیک می شود.
مهماندار با بیان اینکه در شرایط عادی هم به دلیل حجم زیاد استفاده از خودرو از ساعت 6 تا 9 صبح و 15 تا 21:30 ترافیک تهران در اشباع است، گفت: تهران در شرایط عادی هم ظرفیت ندارد و شهروندان در زمان برف و باران، تمایل دارند از خودرو شخصی استفاده کنند.
وی افزود: در شرایط بارش باران و برف، حدود 49 درصد از سفرهای درون شهری، کاری و بقیه برای خرید و تفریح و ... است و مردم باید خودشان برای کاهش ترافیک همراهی کنند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه اقدامات اجرایی سقفی دارد، تصریح کرد: لازم است که مشارکت مردم وجود داشته باشد و سفر غیر ضروری در زمان بارش انجام نشود.
 
*ضرورت تصمیم های مدیریتی در زمان بارش برف و باران
سردار مهماندار در ادامه گفت: ضرورت دارد که مسئولان اجرایی در زمان بارش برف و باران تصمیم های مدیریتی مثل تعطیلی مدارس و ادارات را اتخاذ کنند تا ترافیک اینگونه نباشند.
وی تاخیر در شروع به کار ادارات در روزهای بارش را از تصمیماتی عنوان کرد که موجب کاهش ترافیک می شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: اقدامات اجرایی پلیس و شهرداری، مشارکت مردم و اقدامات مدیریتی برای جلوگیری از ورود شهروندان به سطح شهر، روزهای بارش برف را به روزهای فرح بخش تبدیل می کند.
 
*چراغهای راهنمایی اتوماتیک در زمان بحران پاسخگو نیست
رئیس پلیس پایتخت در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تغییر زمان چراغهای راهنمایی بطور دستی برای شهروندان مشکل ایجاد می کند، گفت: چراغ ها و زمان بندی اتوماتیک برای شرایط عادی شاید خوب باشد ولی برای بحران جواب نمی دهد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head