نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
کد خبر: ۹۴۲۶۱
2018 November 09 - ۱۶:۲۶ - ۱۸ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:
پدال نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قطعا قطعه‌سازانی که مطالبات خود را کمتر از یک ماه از خودروسازان دریافت کنند از رانت استفاده کرده‌اند.
به گزارش پدال نیوز، ولی ملکی، در خصوص شیوه پرداخت مطالبات قطعه‌سازان توسط خودروسازان، اظهار داشت: اگر خودروسازان در شرایط کنونی کشور مطالبات قطعه‌سازان را در مدت زمان 120 روز پرداخت کنند بسیار عادی است .
 
بدهی200میلیارد تومانی خودروسازان به برخی قطعه‌سازان
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مدت زمان پرداخت مطالبات قطعه‌سازان توسط خودروسازان بیش از 120 روز است، گفت: قطعه سازانی وجود دارند که حدود 200 میلیارد تومان از خودروسازان بزرگ کشور طلب‌کار هستند.
 
رانت در پیش پرداخت به قطعه‌سازان
 
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر در شرایطی که بازپرداخت مطالبات بیش از 120 روز زمان نیاز دارد مشاهده کنیم خودروسازان مبلغی را تحت عنوان پیش پرداخت، به قطعه سازان پرداخت کرده‌اند متوجه می‌شویم که قطعا نوعی رانت ایجاد شده است، ادامه داد: در صورتی که چنین موردی گزارش شود با توجه به بعد نظارتی مجلس شورای اسلامی به آن ورود می‌کنیم.
 
لزوم مقابله با ایجاد رانت در پرداخت طلب قطعه‌سازان
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا کنون گزارشی در خصوص پیش پرداخت به قطعه سازان توسط خودروسازان دریافت نکرده‌ایم، گفت: حتی در صورتی که پرداخت مطالبات طی کمتر از یک ماه انجام شود باز هم رانت به وجود آمده و باید با آن مقابله کرد.
 
پردخت مطالبات به 90 تا 120 روز زمان نیاز دارد
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه به صورت معمول هر خودرو ساز نرمی را برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان در نظر می‌گیرند که بین 90 تا 120 روز متغییر است، خاطرنشان کرد: قطعا قطعه‌سازانی که مطالبات خود را کمتر از یک ماه دریافت کنند از رانت استفاده کرده‌اند.
 
منبع: خانه ملت
 
پایان پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head