نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
کد خبر: ۹۴۲۵۳
2018 November 09 - ۱۵:۴۴ - ۱۸ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: با توجه به دعوتنامه ارسالی گروهی بهمن برای خریداران شهریرو ماه بسترن B30 مشخص شده است که این خودرو دوباره افزایش قیمت را تجربه کرده است.
به گزارش پدال نیوز، سریال افزایش قیمت خودروهای چینی همچنان ادامه دارد و تولید کنندگان داخلی به نوبت در حال افزایش قیمت محصولات خود بصورت پلکانی هستند. اما نکته جالب این است که خودروسازان داخلی هیچ تمایلی برای خبر رسانی افزایش قیمت محصولات خود ندارد و رسانه ها و مشتریان فقط از طریق دعوتنامه ارسال شده به افزایش قیمت های پی می برند.
 
در آخرین اقدام ،گروه بهمن در دعوتنامه تکمیل وجه مشتریان شهریور ماه بسترن B30 ،قیمت این خودرو را به 106 میلیون و 800 هزار تومان افزایش داده است. این در حالی بود که گروه بهمن به تازگی و برای مشتریان مرداد ماه قیمت بسترن B30 را از 69 میلیون 800 هزار تومان به 79 میلیون 500 هزار تومان افزایش داده بود.همچنین به نظر می رسد که در آینده نزدیک گروه بهمن برای مجددا و برای چندمین بار قیمت محصولات خود را افزایش دهد.
 
البته دلیل این افزایش قیمت پلکانی مطمئنا به دریافت اختلاف ارز 4200 تومانی با ارز نیمایی باز می گردد چرا که گروه بهمن و برخی دیگر از چینی سازان داخلی موفق به دریافت این ارز شده و بخش عمده ای از قطعات منفصله محصولات خود را در همان زمان خریداری کرده بودند. اما بواسطه نبود نظارت معینی مشخص نیست که چه میزان از تولیدات این شرکت ها از ارز 4200 تومانی است و چه میزان به ارز نیمایی مربوط می گردد.
 
برای مثال زمانی که گروه بهمن اقدام به پیش فروش بسترن B30 دیگر و محصولات خود با موعد مرداد ماه تا شهریور ماه 97 اقدام نموده بود ، ارز 4200 تومانی از سوی دولت به خودروسازان عرضه می گردید و نام این شرکت نیز در لیست دریافت کنندگان ارز 4200 تومان دیده می شد. از این رو یک شرکت خودروساز بزرگ نظیر گروه بهمن معمولا  قطعات منفصله برای تولید 6 ماه تا 1 سال آینده خط تولید خود را تهیه می کند و قاعدتا در خرداد ماه سال جاری که این شرکت اقدام به پیش فروش محصولات خود کرده ،قطعات خودرو را یا خریداری نموده یا سفارش گذاری کرده که در این صورت قطعات با ارز 4200 تومانی و یا حتی ارزان تر خریداری شده است.حال مشخص نیست گروه بهمن بنا بر کدامین اصول نسبت به فروش محصولات خود با قیمت ارز جدید بازار اقدام می نماید. همین امر موجب گردیده است که مشتریان این شرکت بسیار ناراحت و سرخورده گردند و برخی نیز قصد پیگریی حقوق پایمال شده خود از مراجع  ذیصلاح را دارند.البته در این بین مشتریان  این شرکت بدلیل خرید خودرو را با قیمت غیر قطعی ،عموما در پیگیری حق و حقوق خود ناکام می مانند اما امیدوار هستند که مراجع قانونی با ورود به افزایش قیمت اینگونه خودروها ،شفاف سازی نمایند تا اگر هم افزایش قیمت بسترن B30 و دیگر محصولات گروه بهمن بهمن توجیه قانونی داشته باشند ،مشتریان بعنوان یک طرف این معامله از دلیل آن آگاه شوند. هر چند که این امر را باید خود مدیران گروه بهمن با ارئه اسناد و مدارک انجام می دادند ،اما ظاهر برخی از خودروسازان وطنی در پی استفاده حداکثری از شرایط فعلی حاکم بر بازار خودرو هستند و بطور کلی مشتری مداری را فراموش کرده اند.
 
قابل ذکر است در این روزها که خودروسازان داخلی نظیر گروه بهمن اقدام به افزایش قیمت محصولات خود بدون ذکر دلیل و منطق می نمایندسازمان حمایت از مصرف کنندگان تنها به گفتن این جمله که "هرگونه افزایش قیمت خودرو ممنوع است "اکتفا کرده و مردم را با برخی خودروسازان تنها می گذارند تا هر کدام زور بیشتری داشت برنده این نبرد نابرابر باشد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
0
خدا از شما نگذره چرا هیچ کس نیست جلوی این رانت خواری و دزدی توی روز روشن بگیره آقا مگه با ارز ۴۲۰۰ وارد نکردی پس چرا داری با ارز نیما محاسبه میکنی مسلمه دیگه هزینه زندگی اعیانی و حقوق های نجومی مدیران ارشدشون یه جوری باید تامین بشه دیگه اونم کجا بهتر از جیب مردم بدبخت
علی هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
0
سال قبل قیمت این خودرو ۵۹ میلیون و۴۶۰ هزار تومان بوده اردیبهشت ۹۷ قیمت رو آوردن روی ۶۴ میلیون و۸۰۰هزارتومان و خردادماه قیمت اومد روی ۶۹میلیون و۸۴۶هزارتومان دوماه قبلم یکدفعه آوردن روی ۷۹میلیون و۵۰۰هزارتومان حالاهم اعلام کردن ۱۰۶ میلیون!!!!!!!!! اینجوری افزایش قیمتی درحدود۵۰درصدی روداریم. این چطور نظارت بر قیمت و حمایت از مصرف کننده است!!!؟؟؟ پس حمایت از مصرف کننده کجاست!!!!تاکی مردم باید هزینه بی تدبیری و بی لیاقتی مسئولین رو بدن!!!! نظارت کجاست!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
0
خاک بر سر این به اصطلاح سازمان حمایت از مصرف گننده
جمع کنید بابا
وقتی پشت پرده ساخت و پاخت میکنن با وارد کننده و کارخانه های مونتاژ کننده دیگه چه لزومی بوجود چنین سازمان دهن پرکنی هست..
آشغالهای بی مصرف
شروین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
0
0
گروه دزد بهمن موتور اگه فرمول افزایش قیمت 36 میلیونی بسترن از مرداد تا الان رو بگه ممنون میشیم .افزایش دلار که دست دولته رانت دریافتشم دست خودشونه فقط ملت بدبخت این وسط باید واسه ثروت اندوزی ی عده مفت خور له بشن.البته تقصیر از خودمونه اگه این شرکتهای دزد خونه رو تحریم کنیم و گرنه میبینن ملت صداش در نمیاد هی میکنن تو پاچمون.من فقط ی سوال دارم از مسئولین غیر محترم شما که میگین خدا تو قران میگه من از حق الله میگذرم ولی از حق الناس نمیگذرم یا واقعا اعتقادی به این حرفا ندارین یا ....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
0
0
واقعا تاسف اور.این پولی که از مردم میگیرن حرام.طرف ثبت نام کرده الان ازکجا بیاره یهویی این مبلغو.لامصب لاقل ۵ تومن میبردی بالا
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head