نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۴
کد خبر: ۹۴۱۶۴
2018 November 06 - ۲۰:۰۶ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۷ تاکنون تنها ۶۰۰ دستگاه تاکسی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شده‌اند گفت: مقرر شده که شرکت‌های خودروسازی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده پایتخت خط تولید شبانه راه‌اندازی کنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم ، علی‌اکبر خراسانی امروز در جلسه رسیدگی به روند اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری،تاکسی و خودروهای سنگین در استان تهران با اشاره به دستورالعمل دولت در اجرای طرح نوسازی خودروهای سبک و سنگین شهری و بین شهری اظهار داشت: در طرح کشوری قرار است 19 هزار اتوبوس گازسوز شهری، 9 هزار اتوبوس بین شهری، 120 هزار کامیون و کشنده، 6 هزار کامیونت و 48 هزار و 500 دستگاه مینی‌بوس در طرح نوسازی از رده خارج و نوسازی شوند.
 
وی در ادامه با اشاره به مشکلات برخی شرکت‌های خودروسازی در اجرای این طرح تصریح کرد: گشایش LC و اعتبارات لازم برای دستیابی به قطعات خودروهای سنگین از مهم‌ترین مشکلات پیش‌روی شرکت‌های خودروسازی است.
 
مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران با بیان اینکه 50 درصد از سهمیه نوسازی ناوگان خودروهای سنگین باید به استان تهران اختصاص داده شود افزود: با توجه به حجم جمعیت و میزان تولید آلایندگی خودروها در تهران و فعالیت شبانه بسیاری از کامیون‌های فرسوده به صورت غیرقانونی در سطح شهر تهران تلاش داریم تا پایان سال 97  طرح نوسازی ناوگان خودروهای سنگین و دیزلی در استان تهران به طور کامل اجرا شود.
 
خراسانی همچنین با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران بیان کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون تنها حدود 600 دستگاه تاکسی صفر وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شده‌اند که لازم است خودروسازها همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ورودی پائین تاکسی‌های صفر به ناوگان حمل و نقل عمومی و نیازی که در این زمینه در پایتخت احساس می‌شود مقرر شده که یکی از شرکت‌های خودروسازی خط تولید و ویژه شبانه‌ای برای تاکسی‌ها در نظر بگیرد تا به سرعت شاهد ورود تاکسی‌های جدید و نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی‌ها باشیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head