نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۷
کد خبر: ۹۴۱۲۰
2018 November 05 - ۱۵:۰۹ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اعلام فوت ۵۷ نفر از زائران در مراسم اربعین امسال، از ارائه خدمات پزشکی به بیش از یک‌میلیون نفر از زائران خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم: سید علی مرعشی در نشست خبری با اشاره به خدمات امدادی و درمانی هلال احمر در اربعین امسال اظهار کرد: امسال ۴۰ پایگاه بهداشتی و درمانی در نجف، کربلا و در مسیر‌های پیاده‌روی زائران اربعین داشتیم که این پایگاه‌ها به طور مستقیم توسط هلال احمر و همکاری نهاد‌های متعددی که با ما همکاری دارند اداره می‌شد.
 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: تعداد افراد بستری در مراکز درمانی در اربعین امسال ۳۹۹ نفر بود و ۱۵۳ زائر نیز توسط همکاران ما با اتوبوس آمبولانس به داخل کشور منتقل شدند.
 
مرعشی با اشاره به ارائه یک میلیون خدمت پزشکی به زائران اربعین حسینی گفت: متاسفانه در این ایام ۵۷ مورد فوتی داشتیم که پیکر زائران فوت شده به داخل کشور منتقل و فقط یک مورد از این فوتی‌ها در نجف و یک مورد هم در کربلا دفن شد.
 
وی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: صددرصد خدمات ما خالی از اشکال نبوده است و تلاش می‌کنیم تا در سال‌های بعد این نواقص را جبران می‌کنیم.
 
مرعشی با اشاره به کنترل بیماری‌های واگیردار توسط تیم مربوط به وزارت بهداشت گفت: مسئولیت بیماری‌های واگیردار و انتقال این بیماران به داخل کشور با وزارت بهداشت بود و یک گروه از پزشکان وزارت بهداشت در ایام اربعین در کنار ما حضور داشتند و همه زائران را در مرز هوایی و زمینی کنترل می‌کردند.
 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت تصریح کرد: با وجود به حضور جمعیت حدود ۲۰ میلیون نفری در عراق در ایام اربعین و نبود زیرساخت‌های لازم در این کشور در همه بخش‌ها، تعداد بیماران مبتلا به اسهال و استفراغ و مسمومیت‌های غذایی بسیار کم بود به طوری که قابل ذکر نیست.
 
به گفته مرعشی انتقال زائران مصدوم به داخل کشور کاملا رایگان بود و قریب به اتفاق زائران تحت پوشش بیمه ایران بودند و حتی هزینه ادامه درمان در ایران نیز توسط بیمه پرداخت می‌شد.
 
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به این سوال که آیا با کمبود دارو مواجه نشدید افزود: به هیچ وجه کمبود دارو نداریم و هنوز باقی مانده دارو‌های ما در یک انبار بزرگ در نجف و کربلا برای ارایه خدمات در ایام باقی مانده سال نگهداری می‌شود. امسال در چادر‌های ما هیچ کمبود دارویی نبود و دارو از انبار‌ها مرتب به پایگاه‌های درمانی ارسال می‌شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head