نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
کد خبر: ۹۴۱۱۶
2018 November 05 - ۱۵:۰۳ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: وزیر کشور گفت: جا به جایی دو میلیون زائر در ۲۰ روز کار بزرگی است، البته این حرکت بزرگ ممکن است، مشکلاتی هم داشته باشد از جمله تأمین ارز که آن را حل می کنیم، رئیس جمهوری نیز دستور تقویت زیرساخت ها از جمله چهاربانده شده جاده مهران به نجف را صادر کرده که اجرا می شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در آخرین جلسه ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور با اشاره به دستور رئیس جمهوری مبنی بر تقویت زیرساخت ها گفت: چهار بانده کردن جاده مهران به نجف یکی از مواردی است که باید به آن پرداخت و می توان گفت هر کاری که در این زمینه صورت گیرد باقیات الصالحات است که تا سالها آن را در پرونده ما خواهند نوشت.
وزیر کشور افزود: موضوع اربعین و تلاش های انجام شده برای برگزاری این آیین دینی را نمی توان آنچنان که باید و شاید منعکس کرد و مردم نیز به طور طبیعی از فعالیت های صورت گرفته مطلع نمی شوند.
وی گفت: اینکه بتوانیم ظرف 20 روز 2 میلیون نفر را بین دو کشور جابه جا کنیم آن هم با ارائه خدمات و ایجاد امنیت و بسیاری دیگر از مسائل خیلی عظیم است فقط می توان گفت به جز لطف خدا و عنایات سیدالشهدا چیز دیگری را نمی توان موثر جلوه داد.
وزیر کشور ادامه داد: امسال چهارمین سالی بود که مراسم اربعین به طور متمرکز انجام شده و توانستیم در همه حوزه ها از امنیت و مسائل زیرساختی گرفته تا خدمات رسانی و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی جهش داشته باشیم اما مسیر پیش رو را باید به گونه ای طراحی کنیم که مردم هم در شرایط عادی بتوانند به زیارت عتبات عالیات بیابند و همچنین در ایام اربعین ضمن افزایش کیفی و کمی در خدمات رسانی و پشتیبانی و امور معنوی و ارزشی باید کارهای بسیاری انجام دهیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: در این شرایط وامصیبت های معنوی که در دنیا وجود دارد و هیچ کسی در عرصه معنویت اعتقادی ندارد جریانی به نام اربعین به راه افتاده است و جالب است که 45 درصد افزایش زائران خارجی را شاهد هستیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head