نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۶
کد خبر: ۹۴۱۱۱
2018 November 05 - ۱۴:۵۷ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت:
پدال نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: طلب سه هزار میلیارد ریالی واحدهای صنعتی قطعه ساز این استان از خودرو سازان در آینده نزدیک وصول می شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، بهروز اسودی افزود: اکنون 122 واحد تولیدی قطعه ساز در استان سمنان فعال است که براساس پیگیری های انجام شده باید واحدهای خودروساز نقاط مختلف کشور بدهکاری های جاری خود را به این واحدها پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: دیگر بدهکاری خودرو سازان به قطعه سازان استان سمنان به صورت تقسیطی ماهیانه و سه ماهه پرداخت می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان ادامه داد: اکنون بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی استان در ثبت سفارش خرید مواد اولیه مشکل دارند که دولت تمام تلاش خود را برای رفع این چالش بنگاه های اقتصادی انجام می دهد.
اسودی اضافه کرد: مشکل بیمه و مالیات از مشکلات عمده واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان است که دولت در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکلات از این دست بنگاه های اقتصادی در چند سال گذشته قدم های موثری برداشته است.
وی افزود: مشکلات واحدهای صنعتی تنها در قالب بُعد داخلی نیست و بسیاری از چالش های کنونی بخش صنعت به واسطه تحریم های اقتصادی آمریکا است.
اسودی یادآور شد: در سال گذشته بیش از 9 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی استان سمنان تخصیص یافت که با همکاری بانک های عامل تاکنون 80 درصد این اعتبار پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: اکنون هیچ یک از واحدهای صنعتی استان سمنان با پرداخت تسهیلات، مشکل نقدینگی ندارند و در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تمامی مشکلات بنگاه های اقتصادی پیگیری می شود.
در استان سمنان 2 هزار و 10 واحد صنعتی فعال است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head