نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۹۲۶۷۳
2018 October 12 - ۱۳:۲۲ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: چند روزی می شود که فشار بر اعضای هیات مدیره برای تغییر مدیرعامل سایپا ادامه دارد، فشاری که از سوی افراد ذی نفوذ در صنعت خودروسازی صورت گرفته است.
به گزارش پدال نیوز، از چند روز قبل تاکنون فشار برای تشکیل جلسه هیات مدیره و تغییر مدیرعامل سایپا بر روی اعضای هیات مدیره ادامه دارد و به گفته برخی از این اعضا، فشارها به اوج خود رسیده است.
 
بر اساس اطلاعات بدشت آمده فشار برای تغییر مدیرعامل سایپا از سوی برخی از مدیران دولتی و شرکتهای خصوصی که در این جابه جایی ذی نفع هستند آورده می شود.
 
در این خصوص یک منبع آگاه گفت: ظاهرا خود وزیر هم از این فشارها و لابی ها برای جابه جایی مدیرعامل سایپا بی خبر است چرا که قطعا در این شرایط هیچوقت با این تغییر موافقت نمی کرد چراکه این تغییر در این شرایط اصلا به صلاح سایپا و صنعت خودروسازی کشور نیست.
 
به گفته این منبع آگاه، این فشارها به جایی رسیده که بعضا شایعه هایی در بین کارگران و فعالان حوزه خودرو پراکنده می کنند که مدیرعامل سایپا برکنار و فردی دیگری جایگزین وی شده است.
 
این حواشی در حالی رخ داده است که چند روز قبل ۲ سهامدار عمده گروه سایپا طی یک بیانه اعلام کرده بودند از مدیرعامل فعلی حمایت می کنند و تغییر در این شرایط را به صلاح این شرکت نمی دادند.
 
این انتصاب در این شرایط که تولید خودرو به دلیل تحریمهای یکجانبه آمریکا تا حدودی با چالش مواجه شده و هنوز قیمت های جدید خودرو اعلام نشده و عملا خودروسازان در زیان به سر میبرند، قطعا وزیر جدید را با یک عمل انجام شده مواجه می کند و شرایط را در یکی از ۲ خودروساز بزرگ کشور با چالش بیشتری همراه خواهد کرد.
 
گرچه بر اساس قانون تجارت تغییر مدیرعامل باید از سوی اعضای هیات مدیره و سهامداران عمده صورت بگیرد و این یک عمر طبیعی است اما حال این پرسش مطرح می شود که رییس جمهور، به خصوص وزیر صنعت چقدر از این ماجرا و فشار بر اعضای هیات مدیره باخبر هستند و تا کی اجازه این تحرکات را می دهند.

خودروکار
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head