نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۶
کد خبر: ۹۲۵۶۴
2018 October 10 - ۱۳:۳۷ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: نکته قابل توجه در خصوص گزارش مذکور که مربوط به سال مالی 1396 است اما طی روزهای اخیر منتشر شده، نشان می دهد برخی از این طلب ها مربوط به سالهایی مثل 1393 و 1394 است اما تا زمان تهیه گزارش مذکور، طلب دهها میلیارد تومانی فوق، تسویه نشده است.
به گزارش پدال نیوز، تجارت انرژی و به طور خاص نفت و فرآورده های نفتی هم یکی از مهمترین اجزای فعالیت های کشتیرانی جهانی است که تقریباًیک سوم از کل تجارت دریایی بین المللی را دربرمی گیرد. در این بین حمل ونقل دریایی کالاهای فله ای۳۲ درصد و کالاهای کانتینری۱۵ درصد از کل فعالیت های کشتیرانی جهانی راشامل می شود.

براساس پیش بینی های آژانس بین المللی تا سال ۲۰۴۰ کل تقاضا برای سوخت در بخش کشتیرانی بین المللی۹ درصد در سال رشد می کند. درحالیکه رشد فعالیت های کشتیرانیبین المللی در دوره مشابه حدود ۶ ر ۳ درصد در سال خواهد بود. در واقع رشد مصرف سوخت در بخش کشتیرانی بین المللی معادل نصف رشد فعالیت های کشتیرانی است.

سوخت رسانی عملا رایگان مجموعه وابسته به شرکت کشتیرانی/ سرنوشت مبهم طلب 159 میلیارد تومانی از شرکتهای خارجی +سند

سوخت رسانی عملا رایگان مجموعه وابسته به شرکت کشتیرانی/ سرنوشت مبهم طلب 159 میلیارد تومانی از شرکتهای خارجی +سند

با وجود آنکه ایران در سال های گذشته نتوانسته جایگاه درخور توجهی از صنعت بانکرینگ در منطقه داشته باشد، اما از مزیت های زیادی در این زمینه برخوردار است که درصورت به کارگیری و استفاده ازاین مزیت ها می تواند به یکی از کشورهای مهم منطقه در زمینه بانکرینگ و سوخت رسانی به کشتی هاتبدیل شود.

اما درهمین حجم ناکافی نیز بعضا اسناد و مواردی دیده می شود که نشان می دهد خدمات ارائه شده در این صنعت نیز موجب بازگشت سرمایه و سود ان به داخل کشور نشده به عنوان مثال بررسی های صبحانه درباره جدیدترین اسناد مالی گروه خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم که وابسته به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (با 89 درصد سهام) است، نشان می دهد مبالغ قابل توجهی طلب از سالهای گذشته بابت سوخترسانی به خارجی وجود دارد.

طبق این اسناد که توسط بازرس قانونی این گروه گردآوری شده، حجم طلب ها بابت فروش سوخت به شرکت های خارجی بیش از 159 میلیارد تومان است که دعاوی حقوقی مطرح شده علیه تعدادی از این شرکت ها، هنوز منجر به نتیجه نشده است.

 نکته قابل توجه در خصوص گزارش مذکور که مربوط به سال مالی 1396 است اما طی روزهای اخیر منتشر شده، نشان می دهد برخی از این طلب ها مربوط به سالهایی مثل 1393 و 1394 است اما تا زمان تهیه گزارش مذکور، طلب دهها میلیارد تومانی فوق، تسویه نشده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head