نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۷
کد خبر: ۹۲۵۵۴
2018 October 10 - ۱۳:۲۸ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد سطح بالای آلودگی هوا با افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان مرتبط است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، پزشکان در بررسی‌های پیشین خود بالا بودن سطح آلودگی هوا را با انواعی از مشکلات جسمی از قبیل افزایش خطر ابتلا به زوال عقل تا آسم و حتی تغییر در ساختار قلب مرتبط دانسته بودند. همچنین در بررسی‌های اخیر تاکید شده که هیچ میزانی از آلودگی هوا بی‌خطر نیست.
 
اکنون گروهی از متخصصان تایوانی اظهار داشتند: سطح بالای آلودگی هوا می تواند در افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان موثر باشد.
 
در این بررسی متخصصان تایوانی به ارزیابی اطلاعات بدست آمده از 66 دستگاه سنجش آلودگی هوا در این کشور و اطلاعات پزشکی بیش از 480 هزار مرد بالای 40 سال پرداختند. در مجموع 1617 نفر از این افراد به سرطان دهان مبتلا بودند.
 
این تیم تخصصی بر ذرات معلق آلاینده تمرکز کرده و میزان قرار گرفتن این افراد در معرض آلودگی هوا را مورد ارزیابی قرار دادند. همچنین محققان این افراد را بر اساس میزان قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در چهار گروه طبقه‌بندی کردند.
 
  آنها با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل سن، میزان قرار گرفتن در معرض آلاینده ازون، آلاینده‌های دیگر و نیز استعمال سیگار دریافتند مردانی که در معرض بالاترین سطح PM2.5 قرار داشتند بیشتر با خطر ابتلا به سرطان دهان روبرو بودند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head