نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
کد خبر: ۹۲۰۹۶
2018 October 03 - ۱۱:۱۹ - ۱۱ مهر ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس ایدرو به اظهارات عضو شورای رقابت واکنش نشان داد
پدال نیوز: این روزها موضوع خودرو و مشکلات مترتب بر آن تبدیل به یکی از مباحث داغ و فراگیر کشور شده است. افزایش چشم گیر قیمت، عدم کیفیت مناسب خودروهای تولید داخل......
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، این روزها موضوع خودرو و مشکلات مترتب بر آن تبدیل به یکی از مباحث داغ و فراگیر کشور شده است. افزایش چشم گیر قیمت، عدم کیفیت مناسب خودروهای تولید داخل و از طرف دیگر ممنوعیت واردات خودرو سبب شده تا هزینه های اقتصادی و اجتماعی فراوانی به مردم تحمیل گردد. در مواجه با چنین وضعیتی مسئولین مربوطه صرفا بر آزادسازی قیمت ها تاکید دارند.

این در حالی است که قیمت تمام شده غیراقتصادی، هزینه های بالای سربار و ناکارآمدی مدیریتی در صنعت خودرو ریشه اصلی مشکلات است. غاطبه کارشناسان راه حل اصلی برون رفت از این مشکلات ساختاری را واگذاری خودروسازی به بخش خصوصی واقعی می دانند. موضوعی که اخیرا بسیار شنیده می شود. متاسفانه علی رغم تاکید بسیاری از دلسوزان صنعت خودرو، بررسی ها نشان می دهد که مقاومت شدیدی در خصوص کاهش تصدی گری دولت در دو خودروساز بزرگ وجود دارد.  

در همین خصوص بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت صراحتا به معوق قانونی در واگذاری سهام 8 درصدی ایدرو در ایران خودرو و سایپا اشاره می کند و معتقد است: این موضوع در مصوبه 63 شورای رقابت مورد تاکید قرار گرفته اما هنوز هم 4 عضو از 5 عضو هیئت مدیره ایران خودرو تقریبا دولتی است.

این در حالی است که اظهارات عضو شورای رقابت به مذاق رئیس ایدرو خوش نیامده است. دکتر منصور معظمی، معاون وزیر صمت و رئیس ایدرو اظهارات دکتر بهرامی ارض اقدس را رد کرد و گفت: من از مصوبه 63 شورای رقابت اطلاعی ندارم و این موضوعات هم به ایشان مربوط نیست.

معاون وزیر صمت در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید چهار عضو از 5 عضو هیئت مدیره ایران خودرو تقریبا دولتی هستند، گفت: این طور نیست. از 4 عضو مذکور دو عضو دولتی و دو عضو دیگر هم قانونا خصوصی می باشند.

وی در واکنش به اینکه دو سهامی که قانون خصوصی هستند به صورت سهام های تو در تو متعلق به ایران خودرو و به نوعی دولت است، گفت: مگر سهام تو در تو دولتی محسوب می شود؟

منبع: اقتصادخودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head