نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۸۲۴۶۸
2018 May 16 - ۱۶:۳۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز-بر اساس یک نظرسنجی ملی در کره جنوبی در حالی که به نظر می‌رسید بزرگترین نگرانی مردم این کشور همسایگی با کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای باشد اما مردم کره جنوبی آلودگی هوا را بزرگترین دغدغه خود اعلام کرده‌اند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، یک تحقیق جدید توسط موسسه کره‌ای مربوط به بهداشت و امور اجتماعی وابسته به دولت نشان می‌دهد بزرگترین دغدغه مردم کره جنوبی ابتدا مربوط به آلودگی هوا و سپس به ترتیب رکود اقتصادی، پیری جمعیت، آلودگی آب، برنامه هسته‌ای کره شمالی و بلایای طبیعی است.
 
این نظرسنجی در سال 2017 درست زمانی که دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی بیشترین توهین‌ها به یکدیگر و تهدیدها را نسبت به جنگی دوطرفه و ویرانگر داشتند، صورت گرفت اما با وجود چندین دهه‌ همسایگی کره جنوبی با همسایه شمالی مسلح خود، اکثریت جوانان کره جنوبی، حکومت کره شمالی را تهدیدی جدی برای زندگی‌های خود نمی‌بینند.
 
کره جنوبی در میان 35 کشور با اقتصادهای توسعه یافته در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) پایین‌ترین کیفیت هوایی را دارد و پس از آن لهستان و آفریقای جنوبی قرار می‌گیرند.
 
حجم ذرات ریز مضر در هوای کره جنوبی که به عمق ریه‌ها نفوذ کرده و با بیماری‌های سرطانی و تنفسی مرتبط است، تقریبا سه برابر استانداردهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) است.
 
به گزارش گاردین، در حالی که بسیاری اعتقاد دارند آلودگی هوا در کره جنوبی از مرز با چین وارد این کشور میشود اما کارشناسان می گویند بیشتر این آلودگی ها به صورت محلی و در خود کره جنوبی تولید می شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head