نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۷
کد خبر: ۸۲۴۶۵
2018 May 16 - ۱۶:۲۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: ولوو دیگر خودرو هایی که پیشرانه دیزل دارند تولید نخواهد کرد و این به معنای خداحافظی این شرکت با این پیشرانه ها است.
به گزارش پدال نیوز، ولوو دیگر خودرو هایی که پیشرانه دیزل دارند تولید نخواهد کرد و این به معنای خداحافظی این شرکت با این پیشرانه ها است.
 
گویا قرار است شرکت ولوو این تصمیم خود را  چند روز دیگر اعلام کند. هاکان ساموئلسون، مدیراجرایی ولوودر صحبت با Financial Times،  گفت:" ما نمی‌گوییم که دیزل آلوده تراست، اما قطعا پیچیده تر و گران تر است."
 
سال گذشته ولوو با اعلام این که از سال 2019 به بعد تمامی مدل هایش به نوعی هیبرید یا برقی خواهند بود، در صدر اخبار قرار گرفت. حالا به نظر می‌رسد که S60 اولین خودرو ولوو در دهه های گذشته است که پیشرانه دیزل نخواهد داشت.
 
در حالی که خودرو های دیزلی CO2 کمتری نسبت به خودرو های بنزینی تولید می‌کنند، از نظر ساموئلسون خودرو های هیبرید بهترین گزینه هستند. او گفت:" تنها مزیت دیزل برای رانندگان، اقتصادی تر بودن آن است. این مشکل با موتور های نیمه هیبرید حل خواهد شد."
 
این بیانیه نشان می‌دهد که ولوو در تولید نکردن خودرو های دیزل، به تویوتا، نیسان و فیات می‌پیوندد. این تصمیم احتمالا تحت تاثیر کاهش اخیر فروش خودروهایی با پیشرانه دیزل گرفته شده است.
 
به گفته مجمع سازندگان موتور، خرید خودرو های دیزلی اخیرا به شدت کاهش داشته است.
 
خودروکار
منبع: Auto Express
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head