نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
کد خبر: ۸۲۴۶۰
2018 May 16 - ۱۶:۰۳ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران :
پدال نیوز- رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه ۱۰ هزار واگن باید وارد خطوط مترو شود، گفت: با این کار می‌توانیم از تمام ظرفیت خطوط استفاده کنیم.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس ، محمد علیخانی  با بیان اینکه اولویت اصلی ما تجهیز خطوط فعلی مترو است، گفت: برای تجهیز این خطوط 22 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داریم.
 
وی با بیان اینکه 10 هزار واگن باید وارد خطوط شود، گفت: با این کار می‌توانیم از تمام ظرفیت خطوط استفاده کنیم.
 
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر،گفت: برای ورود 2 هزار واگن 10 هزار میلیارد هزینه لازم است و 12 هزار میلیارد تومان هم هزینه تجهیز خطوط است و این موضوع فراتر از اعتبارات شهرداری است.
 
وی با بیان اینکه قرار است دولت 2 هزار واگن به کلانشهرها بدهد، گفت: هزار واگن برای تهران است.
 
به گفته علیخانی، با اعتبارات فعلی اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم در 10 سال آینده محقق می‌شود اما به دنبال راهکارهای جدی هستیم تا بتوانیم سریع‌تر این کار را انجام دهیم. انتظار ما این است که بتوانیم از صندوق توسعه ملی استفاده کنیم و این پول می‌تواند کمک خوبی به تهران کند.
 
به گفته رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر، امیدواریم بتوانیم حداقل در 4 سال آینده 50 درصد برنامه‌ها را تحقق دهیم و خطوط را تکمیل کنیم.
 
علیخانی تأکید کرد: به موازات تجهیز خطوط توسعه خطوط را هم انجام می‌دهیم و مطالعاتی در دست انجام است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر مترو در مناطق مرکزی نداریم، گفت: باید رینگ‌ها را کامل کنیم و مشکلات حمل‌ونقلی منطقه 22 را نیز برطرف کنیم.
 
علیخانی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگراه همت همیشه قفل است گفت: با توسعه حمل‌ونقل عمومی می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم چرا که در منطقه 22 حمل‌ونقل عمومی نداریم و همه مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی هستند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head