نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱
کد خبر: ۸۲۴۳۳
2018 May 16 - ۱۴:۵۷ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هم اکنون مه غلیظ گردنه های جاده زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق را فرا گرفته و دید رانندگان در این مسیرها کاهش یافته است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، محمد امینی  افزود: هم اکنون گردنه های ذاکر، بادامستان، خانچای و آق گدیک پوشیده از مه غلیظ است و رانندگان عبوری از این مسیرها باید از چراغ های مه شکن خودرو استفاده کنند.
وی تاکید کرد: علاوه بر مه، سطح جاده های زنجان – تهم – چورزق و زنجان – طارم نیز به دلیل بارش باران لغزنده است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: بر اساس گزارش هواشناسی استان بارش در دیگر جاده های ارتباطی این استان نیز برای امروز/چهارشنبه/ پیش بینی شده است.
امینی از رانندگان خواست، زمانیکه شرایط جوی بارانی و همراه با مه غلیظ است در رعایت سرعت مجاز و فاصله طولی دقت بیشتری داشته باشند و از سرعت و سبقت غیرمجاز به جد پرهیز کنند.
وی اظهارکرد: استان زنجان 28 گردنه کوهستانی و سخت گذر دارد که 28 اکیپ راهداری به طور 24 ساعته در این مراکز فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
امینی یادآوری کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
  مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head