نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۸۲۲۸۱
2018 May 13 - ۲۳:۲۱ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
به همت سایپا سیتروئن صورت گرفت//
پدال نیوز: روز یک شنبه، به همت سایپا سیتروئن فرصتی فراهم شد تا خبرنگاران حوزه خودرو بازدیدی از فرآیند مونتاژ خودرو جدید C۳ در سایت این شرکت واقع در کاشان بازدید کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه حبری پدال نیوز، سیتروئن C3 اولین محصول مونتاژ ایران سیتروئن است که توسط شرکت سرمایه‌گذاری مشترک سایپا-سیتروئن به بازار عرضه خواهد شد. این هاچبک ساب‌کامپکت فرانسوی که یکی از محبوب ترین و مدرن ترین های سگمنت خود در بازارهای اروپایی است، با گستره تقریبا کاملی از امکانات ایمنی و رفاهی در کشور عرضه خواهد شد و مهمتر اینکه برای اولین بار در خانواده C3 های جدید سیتروئن، موتور 1.6 لیتری توربو 163 اسب‌ خاری برای این محصول در نظر گرفته شده که مختص بازار ایران است؛ ترکیب وزن پایین C3 با این پیشرانه قدرتمند متصل به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک ساخت آیسین ژاپن، چالاکی و کشش بسیار قابل توجهی به این شیک کوچولوی مدرن فرانسوی می دهد.سرمایه گذاری وسیع سیتروئن در سایپا کاشان از مهمترین قراردادهای پس از برجام بود که حالا به حاصل نشسته است و مدل هاچ بک سیتروئن c3 اولین خودرو این مشارکت که تحت یک قرار داد جوینت ونچر به صورت 50 – 50 بین طرفین ایرانی و فرانسوی به حساب می آید.
 
در حاشیه اولین تست درایو این خودرو فرصت بازدید خبرنگاران از خط تولید شرکت در سایپا سیتروئن فراهم شد. به گفته مدیران شرکت تاکید فرانسوی ها بر تولید کیفی خودروها باعث شده تا در گام نخست تنها امکان تولید خودروهایی با رنگ سفید و سقف قرمز مهیا باشد.

 
 
این در شرایطی است که به دلیل شرایط خاص بازار ایران تصمیم بر آن گرفته شده که درخط تولید ایران برای نخستین بار در جهان از پیشرانه 1.6 لیتری و 163 اسب بخاری موسوم به THP استفاده شود و بدین ترتیب شاهد خلق قدرتمندترین نسخه سیتروئن C3 مخصوص بازار ایران هستیم.
 
بدین ترتیب می توان این هاچ بک ریز نقش را در زمره قدرتمند ترین خودروهای مونتاژی در کشور قلمداد کرد و از سوی دیگر به دلیل حضور مجدد سیتروئن در ایران، این شرکت خواهان عرض اندامی قدرتمند در اولین گام است و به همین دلیل حساسیت های زیادی برای تولید با کیفیت این محصول وجود دارد که زمینه نظارت دقیق و همه جانبه کارشناسان فرانسوی را در خط تولید سایپا سیتروئن به وجود آورده است.

 
 
در شرایط فعلی تولید آزمایشی این خودرو با ظرفیت روزی 3 دستگاه در خط تولید مشترک با چانگان CS35 در سایپا کاشان انجام می شود و قرار است رفته رفته با افزایش تولید و انتقال چانگان سی اس 35 به خطوط تولید داخلی سایپا، خطوط تولید کاشان به محصولات سیتروئن اختصاص یابد.
 
این شرکت در نظر دارد تا در سال 97 بیش از 11 هزار دستگاه از این خودرو را تولید کنن و پس از تیراژ تولید را افزایش دهد. برخلاف تصور اولیه بسیاری افراد، پروسه مونتاژ این محصول درون کشور انجام می شود.


 
در حال حاضر بدنه خودرو وارد ایران می شود و سپس در سایت تولیدی سایپا کاشان رنگ آمیزی و مونتاژ کامل قطعات اتاق و تریم داخلی آن انجام می شود. در حال حاضر رینگ ها، ایربامپر های رو درب ها داخلی سازی شده است و سایپا سیتروئن با بیش از 200 قطعه ساز مختلف برای تولید این خودرو قرار همکاری گذاشته اند و بناست تا در بلند مدت میزان داخلی سازی به 40 درصد  و پس از آن تا 70 درصد افزایش یابد.
 
از این رو می توان سیتروئن سی 3 را برخلاف بسیاری از خودروهای مونتاژی موجود در کشور، محصولی با ظرفیت تولید انبوه در داخل توصیف کرد و در صورت عدم تغییر در شرایط اقتصادی و سیاسی، امید است که عرضه این خودرو به سنگ بنایی برای حضور قدرتمند و متفاوت سیتروئن در بازار کشور تبدیل شود.
 


به گزارش خبرنگار پدال نیوز، به نظر می رسد که در شرایط فعلی سایپا سیتروئن قیمتی در حدود 120 الی 130میلیون تومان را برای این هاچ بک ریز نقش جذاب مد نظر قرار داده است.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head