نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۲
کد خبر: ۸۲۲۰۰
2018 May 12 - ۱۵:۱۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
از هوای پاک تا ناسالم برای گروه‌های حساس
پدال نیوز- کیفیت هوای شهر تهران در حالی هم اکنون با شاخص میانگین ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است که طی ۲۴ ساعت گذشته پایتخت‌نشینان هوای پاک تنفس می‌کردند. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ورود گرد و غبار به شهر را علت اصلی افت و خیز شاخص کیفیت هوای تهران می‌داند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، حسین شهبازی  با اشاره به ورود توده گرد و غبار به کشور از دیروز (23 اردیبهشت) اظهار کرد: این توده گرد و غبار از نواحی غربی و جنوب‌غربی وارد شهر تهران و سبب شده است که شاخص کیفیت هوای پایتخت از شرایط پاک به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.
 
وی ادامه داد: این توده گرد و غبار سبب افزایش غلظت آلاینده pm2.5 و pm10 در سطح شهر تهران شده و وضعیت هر دو این آلاینده درحال حاضر در شرایط ناسالم قرار گرفته است.
 
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه گرد و غبار معمولا چند ساعتی در شهر مانده و بر کیفیت هوای شهر اثر می‌گذارد، تصریح کرد: به احتمال زیاد این گرد و غبار تا فردا (23 اردیبهشت) از شهر خارج می‌شود.
 
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان تصریح کرد: طی فردا (23 اردیبهشت) برای برخی ساعات به ویژه شبانگاه وزش باد شدید و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.
 
به گزارش ایسنا کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 38 در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای پایتخت هم اکنون با شاخص میانگین 140 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head