نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۴
کد خبر: ۸۱۹۲۷
2018 May 08 - ۱۰:۲۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
پدال نیوز- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تخلف وزارت نفت در دو حوزه واردات بنزین و بدهکاری ۴ هزار میلیارد تومانی در زمینه اعتبار مورد نیاز هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی   اظهار کرد: شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی از پایان سال گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان به سازمان برنامه یا به عبارتی دولت به منظور تأمین اعتبار مورد نیاز هدفمندی یارانه‌ها بدهکار است.
 
وی افزود: به علت فشاری که دولت به این شرکت‌ مبنی بر پرداخت بدهکاری خود وارد کرده است، این شرکت اقدام به فروش این شرکت تصمیم به فروش اوراق گرفته تا آن 4 هزار میلیاردی که برای مصارف دیگر استفاده کرده، تأمین و به عنوان نقدینگی به حساب دولت واریز کند.
 
حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: این کار خلاف قانون بوده و با تذکراتی که از جانب کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شده، از تحقق این تصمیم شرکت ملی پخش و پالایش ممانعت به عمل آمده است.
معاوضه فرآورده‌های نفتی در برابر واردات بنزین
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به گزارش دیوان محاسبات مبنی بر تحویل فرآورده‌های نفتی در برابر واردات بنزین، گفت: این اقدام بر خلاف قانون بوده است. اگر نفت خام را با واردات بنزین معاوضه کرده‌ایم، این موضوع به صراحت خلاف قانون بوده و اگر با فرآورده‌های نفتی نیز معاوضه کرده باشیم ،این هم بر خلاف قانون است؛ چرا که تنها اختیاری که برای معاوضه در این زمینه در نظر گرفته شده مربوط به قانون برنامه سوم توسعه است که 11 سال از آن زمان می‌گذرد و این قانون باطل شده و اعتباری ندارد.
 
وی در پایان گفت: بنا شده است تا کمیته‌ای تشکیل و این موضوع تحت بررسی قرار بگیرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head