نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵
کد خبر: ۸۱۳۷۷
2018 April 29 - ۱۱:۲۵ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی، کیفیت هوای ۶ منطقه کلانشهر مشهد صبح یکشنبه در وضعیت هشدار قرار گرفت.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، حمید صالحی افزود: هم اکنون ایستگاههای رسالت با 116، سمزقند با 108، شهید آوینی با 107، شهید کریمی با 106، لشگر با 103 و چمن با 101 پی.اس.آی آلوده ترین نقاط شهر مشهد هستند.
وی اظهار کرد: در صورت تداوم روند تخلیه آلاینده ها در هوای تنفسی مشهد، وضعیت در مناطق الهیه، خیام شمالی و شهر نیز آلوده خواهد شد.
وی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا ذکر کرد و گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
فروردین امسال مردم مشهد 11 روز هوای پاک، 16 روز هوای سالم و چهار روز هوای آلوده تنفس کردند.
کمترین عدد میانگین شاخص کلی کیفیت هوای امسال مشهد با 36 پی.اس.آی در 18 فروردین و بیشترین عدد با 136 پی.اس.آی در ششم همین ماه ثبت شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head