نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۴
کد خبر: ۸۰۶۰۸
2018 April 18 - ۱۱:۱۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرکل استاندارد استان تهران با بیان اینکه ۴۰۰۰ نازل سوخت در تهران وجود دارد، اعلام کرد: در جریان بازرسی‌های صورت گرفته در سال گذشته مشخص شد که تنها نیم درصد نازل‌های سوخت در تهران کم‌فروشی داشتند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، محمودرضا طاهری  با تاکید بر اینکه در جریان بازرسی‌مشخص شد تنها نیم درصد نازل‌های سوخت در تهران در سال 1396 کم‌فروشی داشتند و در نتایج آزمون مردود شدند، اظهار کرد: با تلاش کارشناسان و با همکاری شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نقتی، می‌توان به نوعی عنوان کرد که تقریبا تمام نازل‌های سوخت در استان تهران، مطابق با استاندارد ملی هستند.
 
وی با اشاره بر اینکه براساس مواد 17 و 20 از ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس‌ها و وسایل سنجش و مقررات استاندارد ملی مربوطه، آزمون دوره‌ای نازل‌های عرضه سوخت استان تهران، با تلاش پیگیر کارشناسان اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های این اداره‌کل و با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران انجام می‌شود، یادآور شد:  تنها کمتر از نیم درصد کل نازل‌های تهران غیراستاندارد بودند.
 
مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه بازرسان استاندارد در سال گذشته، حدود 17هزار مورد بازرسی از نازل‌های سوخت در استان انجام دادند و صحت عملکرد آن را آزمون کردند، گفت: هر نازل سوخت تهران در سال گذشته، حداقل چهار مرتبه مورد آزمون قرار گرفته است.
 
گفتنی است سازمان استاندارد به صورت تصادفی سالانه صحت عملکرد نازل های سوخت را از حیث اندازه گیری میزان سوخت مورد آزمون قرار می‌دهد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head