نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۶
کد خبر: ۷۹۸۲۷
2018 April 07 - ۱۶:۵۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
رئیس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد
پدال نیوز- رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه دستورالعمل ثبت سفارش براساس قانون برای اجرا در سال ۹۷ ابلاغ شده است، گفت: براین اساس واردکننده به روش غیر بانکی حداکثر ظرف ۱۸۰ روز از تاریخ صدور ثبت سفارش، مجاز به ورود کالا به کشور است.
به گزارش پدال نیوز ، مجتبی خسرو تاج گفت: دستورالعمل ثبت سفارش واردات جدید نیست و از سال گذشته اجرایی می‌شود اما با هدف اطلاع رسانی مجدد و طبق آیین نامه قانون مقررات صادرات و واردات باید در ابتدای امسال اطلاع رسانی می‌شد که در مورخ 97.1.05  این اقدام صورت گرفته است.
 
در این دستورالعمل خطاب به علی آبادی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات آمده است، در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موارد زیر جهت اجرا و اقدام لازم برای سال 1397، تعیین و ابلاغ می‌شود:
 
1 - مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانونی 90 روز از تاریخ صدور تعیین می‌شود. بدیهی است موارد مربوط به تبصره 3 ماده 40 آیین‌نامه فوق پس از تعیین توسط وزارت جهاد کشاورزی، به آن دفتر اعلام خواهد شد.
 
2 - اعتبار درخواست‌های ثبت سفارش 30 روز تعیین می‌شود.
 
3 - حداکثر مهلت ورود کالا به کشور:
 
الف - روش غیربانکی: حداکثر ظرف 180 روز از تاریخ صدور ثبت سفارش، وارد‌کننده مجاز به ورود کالا به کشور می‌باشد.
 
ب- روش بانکی: مهلت ورود کالا به کشور در این روش پس از صدور ثبت سفارش، تابع مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 
4 - حداکثر زمان پرداخت کارمزد، 72 ساعت بعد از تایید پرونده و صدور فیش کارمزد می‌باشد و در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر، درخواست ثبت سفارش و یا تمدید حذف می‌شود.
 
5 - تغییر نوع کالای اساسی در ثبت سفارش‌هایی که برای آنها اعتبار اسنادی گشایش شده و یا حواله ارزی ارسال شده است، براساس درخواست بانک و مجوز دستگاه‌های ذیربط قابل انجام است.
 
6 - لازم به یادآوری است تمدید ثبت سفارش صرفا براساس تبصره یک ماده 40 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و در صورت تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل انجام است و در غیراین صورت تمدید ثبت سفارش امکان‌پذیر نیست.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، در اجرای ماده 40 اجرای آیین‌نامه اجرایی قانون صادرات و واردات  دستورالعمل ثبت سفارش جهت اجرا و اقدام در سال 1397 تعیین و ابلاغ شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head