نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر: ۷۹۷۷۹
2018 April 07 - ۱۱:۵۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک کارشناس صنعت خودرو کشور با اشاره به حمایت دولت از صنعت خودرو در سال گذشته گفت : دولت با افزایش تعرفه خودروهای وارداتی در سال گذشته بهترین حمایت را از خودروسازان داشت و در واقع در بین صنایع، صنعت خودرو بیشترین حمایت را در سال گذشته به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، امیر حسن کاکایی اظهار داشت : شعار "حمایت از کالای ایرانی" بیشتر موجب توجه مردم به خرید خودروی تولید داخل می شود در حالیکه نکته ای که در حمایت واقعی از تولید در صنعت خودرو باید به آن توجه کرد این است که باید حمایت ها و توجه های ساختاری در این صنعت صورت بگیرد.
 
وی افزود : در سال جدید پارامتر های اقتصادی که بر این صنعت تاثیر گذار هستند از جمله نرخ ارز ، نرخ بهره بانکی و افزایش حداقل دستمزد و متعاقب آن افزایش دستمزدها موجب افزایش هزینه ها در صنعت خودرو خواهند شد و افزایش قیمت خودروها در پی افزایش هزینه ها یک دور باطل است که هیچوقت صنعت خودرو را از وضعیت کنونی خارج نمی کند.
 
وی گفت : حرکت های بزرگی در دو سال گذشته در صنعت خودرو آغاز شده است که نیاز به سرمایه دارند و با توجه به اوضاعی که در حال حاضر شاهد آن هستیم شرایط برای جذب سرمایه مناسب نیست در نتیجه صنعت خودرو برای به ثمر رسیدن اقدامات صورت گرفته در دو سال گذشته، در سال 97 باید هزینه های ارزی داشته باشد و با توجه به مشکلات موجود یکی از بهترین پیشنهادات و اقداماتی که دولت می تواند در این زمینه ارائه دهد استفاده از صندوق ذخیره ارزی است.
 
امیر حسن کاکایی تصریح کرد: باید توجه داشت که این سرمایه گذاری ها سرمایه گذاری های اساسی هستند که موجب افزایش تکنولوژی در صنعت خودرو می شوند و در پی آن شاهد جهش در کیفیت محصولات خواهیم بود و مهمتر از آن می توانیم شاهد بهره وری در صنعت خودرو نیز باشیم.
 
این کارشناس صنعت خودرو کشور اذعان داشت : در سال 97 باید به فکر اصلاح ساختاری و جذب سرمایه به طور اصولی در صنعت خودرو باشیم.
 
کاکایی گفت : برای اینکه در صنعت خودرو شاهد یک جهش تکنولوژیک باشیم از آنجایی که این صنعت زنجیره تامین بسیار بزرگی دارد باید همه این زنجیره همزمان جهش پیدا کند زیرا در غیر این صورت شاهد نواقص زیادی در این صنعت خواهیم بود و این امر موجب ادامه نارضایتی مصرف کننده ها از این کالای اساسی می شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت ها که شاهد آن هستیم و بالا رفتن هزینه های مردم پیش بینی می شود که در سال جدید صنعت خودرو با مشکلاتی در زمینه فروش مواجه شود در نتیجه سیستم های مالی برای فعال نگه داشتن صنعت خودرو باید تدارکاتی در نظر بگیرند که سرمایه گذاری هایی که در سال گذشته صورت گرفته است نیمه کاره نمانند و به سر انجام برسند.

خبر خودرو


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head