نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
کد خبر: ۷۹۵۲۵
2018 April 03 - ۱۴:۱۹ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
ایران امسال هم واردکننده خواهد بود+نمودار
پدال نیوز: مصرف بنزین در تعطیلات نوروز روند فزاینده گرفت به طوری که در ۲۹ اسفند ماه مصرف این فراورده نفتی به رکورد ۱۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید که این شرایط نشان می دهد در سال ۹۷ نیز ایران واردکننده بنزین خواهد بود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، همانطور که پیشتر پیش بینی شده بود مصرف بنزین کشور در روزهای تعطیلات نوروز رکورد شکست به طوری که براساس آمار های موجود در مجموعه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی بیشترین مصرف بنزین مربوط به 28 اسفند ماه سال 96 می شود که به میزان 115 میلیون و 800 هزار لیتر در روز رسید و نسبت به روز مشابه سال 95 بیش از 10درصد رشد داشت.

به این ترتیب باید گفت مصرف بنزین در روز های 27 اسفند ماه به میزان 95 میلیون 800 هزار لیتر، 28 اسفند ماه 115 میلیون و 800 هزار لیتر، 29 اسفند ماه 104 میلیون 400 هزار لیتر بوده است.

این گزارش حاکی است با شروع سال جدید رشد مصرف بنزین ثابت ماند به طوری که در یکم فروردین ماه  مصرف بنزین به 100 میلیون و 100 هزار لیتر و در دوم فروردین ماه به 105 میلیون لیتر رسید.

اما در تاریخ سوم فروردین ماه مصرف بنزین با کاهش 12 میلیون لیتری به میزان 93 میلیون و 200 هزار لیتر رسید و در چهارم، پنجم و ششم فروردین ماه مصرف بنزین تقریبا به یک اندازه و به میزان 93 میلیون 400 هزار لیتر،95 میلیون و 900 هزار لیتر و 95 میلیون و 700 هزار لیتر بوده است.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی مصرف بنزین در هفتم فرودین ماه دوباره رشد قابل توجه یافت و به میزان 103 میلیون 200 هزار لیتر در روز رسید و در تاریخ هشتم  فروردین ماه دوباره با کاهش اندکی به 99 میلیون و 500 هزار لیتر رسید اما در تاریخ نهم فروردین ماه به میزان 105 میلیون و 500 هزار لیتر رسید.

این گزارش حاکی است اگر چه تعطیلات نوروز رسما از امروز به پایان یافته است اما هنوز تعداد زیادی از مسافران باز نگشته اند و انتظار می رود روند رشد مصرف بنزین تا روز جمعه ادامه یابد.

باید توجه داشت با حساب تولید بنزین در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم اکنون به طور میانگین روزانه 74.5 میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود و اگر وعده مدیران شرکت ملی پالایش و پخش نیز محقق شود و فاز دوم این پالایشگاه نیز در سال جاری به تولید برسد با توجه به میزان رشد فزاینده مصرف بنزین که بین 6 تا 8 درصد است نیاز به واردات برطرف نخواهد شد و قطعا سال جاری نیز ایران وارد کننده بنزین باقی خواهد ماند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head