نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
کد خبر: ۷۹۳۱۰
2018 March 31 - ۱۶:۰۸ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رییس سازمان اورژانس کشور از انجام ۱۶۶ هزار ماموریت از سوی نیروهای اورژانس طی تعطیلات نوروز ۹۷ خبر داد و گفت: ۳۶ هزار و ۹۰۰ مورد این ماموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) و روز مرد گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا کنون 166 هزار ماموریت از سوی اورژانس انجام شده که 36 هزار و 900 مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی بوده است و از این تعداد 31 هزار و 600 نفر به مراکز درمانی به عنوان مصدوم ترافیکی اعزام شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه طی این مدت 171 پرواز توسط اورژانس هوایی انجام شده است واین اورژانس 289 مصدوم را منتقل کرده‌ است،اظهارکرد: 65 درصد این مصدومان بلافاصله بعد از اعزام به اتاق عمل منتقل شدند و تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
 
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: یک میلیون و 800 هزار نفر نیز در طی این مدت به اورژانس بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مراجعه کردند که 66 هزار نفرشان به بخش‌های ویژه منتقل و بستری شده‌اند همچنین تاکنون 26 هزار و 200 مورد عمل جراحی اورژانسی و 18 هزار و 450 مورد عمل جراحی الکتیو در بیمارستان‌ها انجام شده است که این میزان نشان می‌دهد که پزشکان و متخصصان ما در ایام تعطیلات نوروز در بیمارستان‌ها حضور داشته‌اند و آمارمان نسبت به سال گذشته رشد خوبی کرده است.
 
کولیوند با بیان اینکه بیشترین علت مراجعات به بیمارستان‌ها طی تعطیلات نوروز به ترتیب مشکلات قلبی، ریوی، تنفسی، گوارشی و مغزی بوده است، اظهار کرد: بیشترین حوادث ترافیکی در روز 27 اسفند، چهارم فروردین و دهم فروردین گزارش شده است. با توجه به اینکه مردم طی یکی دو روز آینده به شهرهایشان باز می‌گردند لازم است حتما برگشت‌شان را مدیریت کنند، سلامت خودرویشان را بررسی کنند و از طریق هواشناسی از وضعیت جوی مسیرشان مطلع شوند. همچنین اگر دچار بیماری خاصی هستند و دارو مصرف می‌کنند حتما داروهایشان را به همراه داشته باشند. کسانی هم که با قطار، هواپیما و اتوبوس سفر می‌کنند داروهایشان را در جایی قرار دهند که به آنها دسترسی داشته باشند و در صورت بروز مشکل با 115 تماس بگیرند.
 
وی با تاکید بر لزوم حفظ ایمنی از سوی مردم گفت: مردم باید مراقبت کنند تا حادثه‌ای برایشان رخ ندهد بنابراین حین رانندگی در صورت خستگی استراحت کنند و اگر داروی خواب آور مصرف می‌کنند رانندگی نکنند. همچنین هر دو ساعت یک ربع استراحت کنند. باید توجه کرد که بیشترین حوادث ترافیکی در فاصله 30 تا 40 کیلومتری مقصد رخ می‌دهد بنابراین از رانندگان خواهش می‌کنیم که حتما استراحت کافی داشته باشند.
 
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، کولیوند با بیان اینکه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت هم در طی تعطیلات نوروز نظارت‌های دقیقی در مناطق مختلف به ویژه رستوران‌ها داشته است، گفت: تا کنون بالغ بر یک میلیون و 320 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد شدنی معدوم شده است و 9125 واحد نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، همچنین 1926 واحد هم پلمب شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه خوشبختانه طی این مدت کمبود و مشکلی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی نداشتیم و خون و فراورده‌های خونی نیز به میزان کافی وجود داشته است،اظهارکرد: مردم می‌توانند در صورت داشتن شکایت، انتقاد و پیشنهاد با سامانه 190 تماس بگیرند تا به نظراتشان رسیدگی شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head