نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۷۹۱۰۹
2018 March 27 - ۱۵:۳۹ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: طبق اعلام شرکت راه‌آهن پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافرتی‌ای که از ۱۶ فروردین تا ۳۱ خرداد امسال حرکت می‌کنند، آغاز شد.
به گزارش پدال نیوز، از ساعت ۹ صبح امروز (هفتم فروردین) شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی فروش بلیت قطارهایی که در بهار امسال حرکت می‌کنند را آغاز کرده اند.
 
این بلیت‌فروشی به شکل همزمان در سامانه‌های اینترنتی و مراکز فروش حضوری بلیت انجام می‌شود.
 
شرکت رجا نیز اعلام کرده که متقاضیان خرید بلیت می‌توانند برای دریافت اطلاعات مربوط به زمان حرکت قطارها و نرخ بلیت‌ها از طریق سامانه‌های این شرکت اقدام کنند.
 
پیش از این در بهمن‌ماه سال ۹۶ فروش بلیت قطارهای نوروزی تا ۱۵ فروردین‌ماه آغاز شده بود و طبق اعلام راه‌آهن حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی ظرفیت برای این سفرها در نظر گرفته شد.
 
آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از ظرفیت قطارهای نوروزی در مسیرهای پرتردد به فروش رسیده هرچند هنوز در برخی از محورها ظرفیت خرید بلیت جدید وجود دارد.
 
راه‌آهن در طول دو سال گذشته با افزایش قیمت بلیت قطار موافقت نکرده اما شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی مجازند در صورتی که در زمان پایین بودن تعداد مسافران روی بلیت‌هایشان تخفیف ارائه کنند، در ایام پیک سفر حداکثر تا ۲۰ درصد نرخ بلیت‌های خود را افزایش دهد.
 
دولت اخیراً اعلام کرده که به بخش مسافری ریلی حدود ۷۵۰ میلیارد تومان یارانه تخصیص داده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head