نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
کد خبر: ۷۸۵۵۷
2018 March 18 - ۰۸:۰۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه مطالبات جایگاه‌داران پرداخت شد،گفت: از امروز نیز گروه‌های نظارت ویژه‌ای که تشکیل شدند از ستاد کشور به تمام استان ها اعزام می‌شوند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از میزان، حمید رضا موسوی خواه با بیان اینکه پرداخت کارمزد جایگاه ها انجام شده است، اظهار کرد: جایگاه ها هیچ مطالباتی از ما ندارند.
 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: مطالبات بخش حمل و نقل  فردا پرداخت می شود و از در حال اندیشیدن تدبیری هستیم تا از ابتدای سال 97 پرداخت‌ها منظم و و بدون وقفه انجام شود.
 
وی درباره هدفمند یارانه گفت: بر ما لازم بود که بودجه هدفمندی را با اولویت ویژه‌ای تامین کنیم که تامین هم شد هر چند که مشکلات عدیده‌ای را برای شرکت ملی پخش به دنبال داشت و اعتراضات صنفی که شاهدش آن هستید را به دنبال داشت.
 
موسوی خواه خاطرنشان کرد: طبیعتا جایگاه‌ها و بخش حمل ونقل برای پرداخت هزینه ها نیاز به منابع مالی دارند و هر چه این پرداخت‌ها با تاخیر صورت گیرد مشکلات را بیشتر می‌کند.
 
وی تصریح کرد: از اقدامات بسیار خوبی که در سال 96 شرکت ملی پخش شروع کرد حرکت به سمت استفاده از هوش مصنوعی در سامانه‌های این شرکت و حذف دخالت نیروی انسانی در انجام عملیات بود.
 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که داریم در حال حرکت به سمت استفاده از هوش مصنوعی هستیم برنامه‌ای که نیاز به کاربر ندارد تمام اطلاعاتش را از سیستم‌های موجود در کشور دریافت خواهد کرد و تمام برنامه ریزی های آن را بر اساس بهترین مسیر‌های حمل، کاهش هزینه‌های حمل، نگهداری فرآورده به چه میزان و کجا در حال انجام دادن هستیم
 
موسوی خواه درباره ایام نوروز نیز اظهار کرد: در ایام نوروز خدمات دهی به مسافران نوروزی جزو اولویت‌های اصلی  است در تمام جایگاه‌ها گروه‌های نظارتی ویژه‌ای تشکیل شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: بیش از 200 گروه نظارتی تشکیل شده و  از اوایل اسفند ماه تمام بازدید‌های منطقه‌ای توسط مناطق انجام شده است و با دستورالعملی که از ستاد به مناطق ابلاغ شده از امروز نیز گروه‌های نظارت ویژه‌ای از ستاد کشور به تمام استان ها اعزام می‌شود.
 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت:  این گروه ها از وضعیت جایگاه‌ها یک نظارت کلی در سه راستا، کیفیت فرآورده‌، عرضه خدمات و کمیت سیستم های توزیع فرآورده یا تلمبه ها بازدید انجام می دهند.
موسوی خواه در خصوص مصرف بنزین در سال جاری گفت: مصرف بنزین در سال ١٣٩٦، هشت درصد رشد داشته که پیش بینی‌ها برای رشد 6 درصد صورت گرفته بود.
 
گفتنی است میانگین روزانه مصرف بنزین تا ٢١ اسفندماه 80.3 میلیون لیتر بود و پیش بینی میشود مصرف بنزین در سال آینده روزانه ٨٧ میلیون و ٨� � هزار لیتر برسد.
 
وی در خصوص مصرف بنزین سوپر در کشور گفت: مصرف بنزین سوپر بیش از 12 درصد رشد داشته و از 3.3 به 3.7 رسید. پیش‌بینی شده میزان مصرف بنزین سوپر در سال 1397 با 20 درصد رشد به پنج میلیون لیتر برسد.
 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در مورد مصرف نفت گاز اعلام کرد: میانگین مصرف نفت گاز در سال گذشته، 8.4 بوده که در سال جاری با سه درصد رشد به 82.7 رسیده که در بخش غیرنیروگاهی چهار درصد رشد و در بخش نیروگاهی با کاهش مصرف روبه‌رو بودیم.
 
موسوی خواه در خصوص مصرف نفت سفید و نفت کوره بیان کرد: میزان مصرف نفت سفید از 8.4 به 7.6 رسیده که این رقم برای نفت کوره از 13.9 به 14.5 رسیده است.
 
وی در خصوص استفاده از CNG در سال آینده گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف CNG در روز‌های آخر سال 1397 به 30 میلیون مترمکعب برسد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head