نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۷۸۲۵۰
2018 March 13 - ۱۶:۴۷ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان خبر داد:
پدال نیوز- رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با بیان اینکه سرقت در کردستان کاهش پیدا کرده است، گفت: سهل انگاری شهروندان در رها کردن خودرو های روشن باعث سرقت خودرو های آنان می شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، جمال سلمانی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه های جمعی استان کردستان در سنندج گفت: از هر 100 هزار نفر در کردستان یک سرقت وجود دارد که نسبت سرقت ها به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
 
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان عنوان کرد: در زمینه سرقت منزل 10 درصد، مغازه 11 درصد، موتور سیکلت 17 درصد و کیف قاپی 18 درصد در کردستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
 
وی افزود: در بحث کیف قاپی ها با مشارکت مردم و پیگیری فرماندهان شهرستان ها به شناسایی افراد پرداخته و در این راستا اقدامات پیشگیرانه خوبی صورت گرفته است.
 
سرهنگ سلمانی با بیان اینکه قتل در کردستان نسبت به سال گذشته یک فقره افزایش داشته است، گفت: 95 درصد از قتل های انجام شده در استان کردستان کشف شده است.
 
وی گفت: کلاهبرداری در استان کردستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته و جعل اسناد نیز یک درصد افزایش داشته است.
 
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با بیان اینکه 84 درصد از سرقت های انجام گرفته کشف شده است، اظهار کرد: نیمی از سرقت های انجام گرفته در استان کردستان توسط معتادان و سرقت های خرد بوده است.
 
وی تاکید کرد: بیشتر سرقت های اتومبیل از خودرو های روشن و سهل انگاری صاحبان خودرو ها بوده است که شهروندان باید این مهم را رعایت کنند.
 
سرهنگ سلمانی با بیان اینکه 54 باند قاچاق کالا در استان کردستان منهدم شدند، گفت: کشفیات کالا های ممنوعه ماهواره، و مشروبات الکلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.
 
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان عنوان کرد: قرارگاه ستاد مبارزه با سرقت و قرارگاه ستاد مبارزه با قاچاق در کشور ساخته شده که استان کردستان نیز به عنوان استان هدف انتخاب شده است.
 
وی افزود: جدا از شماره تلفن 110 پلیس شماره 130 پلیس آگاهی است که باید به مردم اطلاع رسانی کنند.
 
سرهنگ سلمانی گفت: مردمان استان کردستان انسان های پاک دستی هستند و بعضاً در بسیاری از محلات مردم ماشین های خود را در خارج از پارکینگ ها در محلات می گذارند و کمترین سرقت اتفاق افتاده است.
 
وی افزود: قتل، سرقت مسلحانه و جرم های جناحی در کردستان نداشته و در کل کشور استان کردستان جزو استان هایی است که کمترین مشکل را داشته است.
 
سرهنگ سلمانی افزود: بیشتر قتل هایی که در استان کردستان اتفاق افتاده از نزاع های خیابانی یا درگیری های خانواده ای بوده و بعد از سال 93 قتل های سریالی در این استان وجود نداشته است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head