نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
کد خبر: ۷۸۲۲۲
2018 March 13 - ۱۳:۰۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان:
پدال نیوز- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان با بیان اینکه برگ سبز خودرو سند وسیله نقلیه است و نیازی به ثبت در دفترخانه نیست، بر ضرورت فک پلاک پیش از انتقال خودرو بین خریدار و فروشنده تاکید کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، سرهنگ علی فکری روز سه شنبه  اظهارکرد: برخی مواقع سوء استفاده هایی توسط خریدار هنگام فروش خودرو صورت می گیرد که برای پیشگیری از این تخلف ها باید بی درنگ پس از فروش وسیله نقلیه، اقدام به فک پلاک کرد.
وی توصیه کرد: باید پیش از نقل و انتقال وسیله نقلیه بین خریدار و فروشنده، ابتدا پلاک را در مراکز پلیس فک کنند سپس خریدار برای تهیه پلاک اقدام کند.
رئیس پلیس راهمنمایی و رانندگی همدان تاکید کرد: در صورت تاخیر در فک پلاک، هر گونه تخلف از سوی خریدار به نام فروشنده ثبت می شود.
سرهنگ فکری یادآوری کرد: هنگام خرید و فروش خودرو برگ سبز توسط پلیس برای مالک صادر می شود که حکم سند دارد.
وی اضافه کرد: بنابراین برگ سبزی که پلیس در هنگام خرید و فروش خودر صادر می‌کند قانونی است و نیازی به حضور در مراکز تنظیم اسناد نیست.
وی ادامه داد: هدف پلیس کاهش هزینه برای مالکان وسائط نقلیه هنگام خرید و فروش است و تنظیم سند در دفترخانه امری اختیاری است.
وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال به منظور بهبود در خدمات دهی به مسافران با شرکت های بیمه گر هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
وی توضیح داد: ماموران پلیس راهور مکلف شدند برای سوانح رانندگی خسارتی زیر 70 میلیون ریال نیز کروکی بکشند تا مسافر بتواند در شهر خود از طریق بیمه برای دریافت خسارت اقدام کند.
به گزارش ایرنا، باتوجه به ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 89 و با توجه به ماده 47 قانون ثبت اسناد، مستند قانونی مبنی بر الزام قانونی مراجعه به دفترخانه ثبت و اسناد برای نقل و انتقال خودرو یافت نشده است.
همچنین ماده 1287 قانون مدنی نیز تصریح دارد که سند خودروی صادره از سوی پلیس رسمیت داشته و حتی به موجب ماده 35 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، این سند در محاکم قضایی می‌تواند به عنوان سند رسمی تلقی شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head