نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
کد خبر: ۷۷۴۵۹
2018 March 03 - ۱۳:۴۶ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: جگوار I-Pace الکتریکی به طور رسمی معرفی شد. این اولین خودروی تمام برقی جگوار است و انتظار می‌رود که رقیبی سرسخت برای تسلا مدل ایکس باشد. مدل کانسپت این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد.
به گزارش پدال نیوز، جگوار I-Pace الکتریکی به طور رسمی معرفی شد. این اولین خودروی تمام برقی جگوار است و انتظار می‌رود که رقیبی سرسخت برای تسلا مدل ایکس باشد. مدل کانسپت این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد.

جگوار I-Pace الکتریکی معرفی شد

شتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت جگوار I-Pace الکتریکی، ۴٫۵ ثانیه است و با یک بار شارژ کامل باتری می‌تواند تا ۳۸۶ کیلومتر حرکت کند. تسلا مدل ایکس ۷۵D هم می‌تواند با یک بار شارژ تا حدود ۳۸۱ کیلومتر حرکت کند.

جگوار ادعا می‌کند که باتری این خودرو می‌تواند در عرض ۴۰ دقیقه با استفاده از شارژرهای سریعی که آن‌ها را به صورت ایستگاه‌هایی در اختیار عموم قرار می‌دهد، تا ۸۰ درصد شارژ شود. این درحالیست که برای شارژ باتری‌های این خودرو با برق خانگی به دست‌کم ۱۰ ساعت زمان احتیاج دارید. جالب است بدانید که باتری‌های این خودرو تا ۸ سال یا ۱۶۰ هزار کیلومتر گارانتی دارند. یعنی اینکه اگر طی این مدت مشکلی برای باتری‌ها پیش آمد، جگوار آن‌ها را برای مشتری تعویض می‌کند.

جگوار I-Pace با دستیار صوتی آمازون الکسا هم کار می‌کند. البته نمی‌توانید با الکسا آن را فرا بخوانید تا از پارکینگ خارج شود و جلوی پای شما بایستد. ولی مثلا می‌توانید از الکسا بپرسید که درب خودرو باز یا بسته است یا اینکه آیا شارژ کافی برای رسیدن به خانه را دارید یا خیر.

این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو که از چند روز دیگر آغاز به کار می‌کند به نمایش گذاشته می‌شود و ظاهرا قرار است که از نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ با قیمت ۸۷ هزار دلار فروخته شود. برای مقایسه بد نیست بدانید که تسلا مدل ایکس تا ۱۳۲ هزار دلار قیمت دارد.

جگوار I-Pace الکتریکی معرفی شد

جگوار I-Pace الکتریکی معرفی شد

جگوار I-Pace الکتریکی معرفی شد

جگوار I-Pace الکتریکی معرفی شد

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head