نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
کد خبر: ۷۶۱۴۱
2018 February 13 - ۱۳:۴۹ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پنجمین همایش بین المللی خودرو ایران
پدال نیوز: مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به افزایش میزان تولید روزانه گروه خودروسازی سایپا به ۳۲۰۰ دستگاه گفت: در حال حاضر توان تولید یک میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ را داریم و برای تولید ۱.۵ میلیون دستگاه تا افق ۱۴۰۴ نیاز به برنامه ریزی داریم.
به گزارش پدال نیوز،  قاسم جهرودی، مدیر عامل سایپا در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو اظهار کرد:  سایپا می خواهد در آینده ۶۰ درصد محصولات خود را با برند سایپا و ۴۰ درصد دیگر را با برند سرمایه گذاری مشترک ارایه دهد.
 
به گفته جهرودی، در سال ۲۰۰۷ قطعه سازان ۳۳ درصد از هزینه تحقیق و توسعه صنعت خودرو را به خود اختصاص دادند، این رقم اکنون به ۵۰ درصد رسیده است و تا سال ۲۰۲۰ به ۶۷ درصد خواهد رسید.
 
 او ادامه داد: همچنین در سال های اخیر علی رغم فشارها در روابط بین المللی، جوانان ما در عرصه دانش و صنعت به دستاوردهای خوبی دست یافتند، تبلورش در حفظ جایگاه خودرو سازی کشور بوده است.
 
به گفته مدیر عامل سایپا،  حضور قطعه سازان در بازارهای جهانی، به کارگیری فناوری های نوین و اقتصادی کردن تولیدات  باید مورد توجه واقع شود.
 
او افزود: صنعت زنجیره تامین و قطعه سازی ایران همواره پا به پای خودروسازان در حرکت بوده است، طراحی، توسعه و مهندسی قطعه سازی در دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته است‌، به گونه ای که  امروز ۱۲۰۰ قطعه ساز در زنجیره تامین داخلی وجود دارد، بیش از ۸ میلیارد دلار فروش این صنعت در کشور بوده است.
 
جهرودی با اشاره به اینکه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال زمینه مناسبی برای فعالیت قطعه سازان در کشور  است، تاکید کرد: سایپا در سال ۲۰۱۱ حدود ۸۰۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرد و امسال نیز میزان تولید خود را به روزانه ۳۲۰۰ دستگاه افزایش داده است.
 
او با بیان اینکه صنعت خودرو سازی  پنجمین صنعت جهان محسوب می شود، گفت: اکنون ارزش فروش خودرو در جهان سه هزار میلیارد دلار و معادل چهار درصد GDP  جهان است.
 
به گفته مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا، این شرکت  با طراحی یک مگا پلت فرم اختصاصی، سالیانه یک خودرو را به بازار عرضه خواهد کرد و برند، شبکه و خدمات پس از فروش در گروه خودروسازی سایپا حفظ خواهد شد.
 
جهرودی تاکید کرد: راهبری جدید صنعت خودرو به همت وزیر صنعت، معدن و تجارت و پیگیری ها و حمایت های رییس جمهور در دستور کار است. همچنین تعهد می کنم در تمامی قراردادهای خارجی سایپا، ساخت حداقل ۵۰ درصدی داخل مورد تاکید قرار بگیرد.
 
 
انتهای پیام/


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head