نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
کد خبر: ۷۶۱۳۹
2018 February 13 - ۱۳:۴۵ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
خودرویی ها در بازار سرمایه / ۲۴ بهمن ۹۶
پدال نیوز- امروز جو گروه خودرو پس از دو روز مثبت شدن، باز هم منفی متعادل شد درحالیکه حجم معاملات گروه نسبت به روز قبل رشد ۳۳ درصدی نشان می‌داد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، شاخص خودروییها با افت 316 واحدی معادل 1.83 درصدی به کانال 16 هزار و 934 واحد رسید. ارزش معاملات گروه 40.8 میلیارد تومان و حجم معاملات در بازار امروز 411 میلیون برگه سهم بود.
در جریان داد و ستدهای روز جاری، نمادهای خرینگ، خکاوه، خچرخش، خوساز، خمحور و خزامیا نسبتا مورد استقبال سهامداران بودند. در این میان خچرخش صف خرید 4 میلیونی داشت نمادهای خکاوه و خرینگ  نیز صف خرید بودند ولی تهایتا صف خود را عرضه کردند.
همینطور در این روز آگهی فروش خچرخش توسط خاور به قیمت پایه 2,787 ریال منتشر شد که به مدت یک ساعت نماد خاور متوقف و سپس بازگشایی شد.
درحالیکه استقبال فعالان بازار از نمادهای گروه خودروسازی، دلیل اصلی جو نسبتا مثبتِ روز گذشته در بورس تهران بود، روز جاری خودروییها معاملاتی متعادل و منفی پشت سر گذاشتند. دلار نیز به 4,990 تومان رسید که ریسک مهمی برای این گروه است.
به این ترتیب، علی رغم آنکه شاخص خودرو به محدوده زمانی چرخه افزایشی خود رسیده, علی رغم شرایط تکنیکی و زمانی مناسب برای رشد، با نرخ فعلی یورو و ورق فولادی, گروه فاقد پتانسیل ساختن سودهای بیشتر در گزارشهای میاندوره ای بعدی است. از این رو گروه  شرایط مناسبی برای جذب پولهای بزرگ ندارد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head