نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
کد خبر: ۷۵۸۹۵
2018 February 10 - ۱۴:۰۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
خودرویی ها در بازار سرمایه / ۲۱ بهمن ۹۶
پدال نیوز- در جریان معاملات بازار امروز درحالیکه خساپا و ورنا متوقف شدند، خودرو و خگستر به گردونه معاملات بازگشتند. لذا گروه خودرو که مطابق جو بازار منفی بود در ساعات پایانی تحرکات مثبت جزئی را تجربه کرد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، در بازار امروز گروه خودرو شاهد توقف نمادهای خساپا و ورنا به دلیل افشاگری درخصوص فسخ قراردادهایی بود. از سویی نمادهای خودرو و خگستر پس از شفاف سازی در خصوص نامه جعلی واگذاری بلوک، به گردونه معاملات بازگشتند.
امروز شاخص خودرویی ها با رشد 24.5 واحدی به ارتفاع 16 هزار و 576 واحد رسید. در این روز ارزش معاملات 21.2 میلیارد تومان و حجم معاملات 195 میلیون و 438 هزار برگه سهم بود.
از سویی در بازار امروز گروه خودرو شاهد صف خرید نمادهای قطعه ساز خکاوه و خکار بودیم، خرینگ نیز در حاشیه 4 درصد مثبت به معاملاتش خاتمه داد. این درحالی بود که خاهن با معاملاتی منفی کامل و صف فروش  بیشترین افت قیمتی گروه را به خود تخصیص داد. خودرو نیز با رشد جزئی (0.61 درصد مثبت) در قمیت 2,787 ریال آرام گرفت.
همینطور خساپا از فسخ قراردادهای 805 میلیارد تومانی وساپا و ورنا خبر داد لذا مجموعا نزدیک 1,611 میلیارد تومان مبلغ قراردادها با این دو شرکت فسخ گردید که به دنبال انتشار این خبر نمادهای مذکور همگی متوقف شدند.
در مجموع روز جاری خودرویی ها در مقایسه با جو کلی بازار معاملات بهتری را پشت سر گذاشتند و متعادل و مثبت به کار خود خاتمه دادند که جای امیدواری است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head