نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
کد خبر: ۷۵۸۵۵
2018 February 10 - ۱۰:۲۷ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
سایه سیاه آلودگی بر سر مرکز نشینان؛
پدال نیوز: کیفیت هوای پایتخت که در 10 روز گذشته به‌صورت مستمر آلوده بوده است امروز نیز به شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسیده و حتی وزش باد و بارش خفیف باران نیز کمک شایانی به رفع کامل آلودگی هوا نکرده و تنها کمی از آلاینده‌های شدید روزهای قبلی کاسته شده است.
به گزارش پدال نیوز، دستگاههای سنجش آلاینده‌های سطح تهران نشان می‌دهد که کیفیت هوای استان تهران ظهر امروز جمعه (بیستم بهمن ماه) با نمایش عدد 108 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است و بیماران قلبی، کودکان، زنان باردار و افراد میانسال به هیچ عنوان نباید در سطح شهر و مراکز پرترافیک تردد داشته باشند.

۱۰ گانه روز‌های آلوده پایتخت تکمیل شد/ هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم +نمودار

کیفیت هوای پایتخت که در 10 روز گذشته به‌صورت مستمر آلوده بوده است امروز نیز به شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسیده و حتی وزش باد و بارش خفیف باران نیز کمک شایانی به رفع کامل آلودگی هوا نکرده و تنها کمی از آلاینده‌های شدید روزهای قبلی کاسته شده است.

البته این باقی ماندن آلودگی هوای تهران در حالی صورت گرفته که بنابر مصوبه کمیته اضطرار، مدارس استان تهران (مهد کودک، پیش‌دبستان و دبستان) طی روزهای گذشته تعطیل بوده و برخی اقدامات همانند اجرای طرح زوج و فرد و برخورد با خودروهای دودزا هم انجام گرفته است.

۱۰ گانه روز‌های آلوده پایتخت تکمیل شد/ هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم +نمودار

تمهیدات و اقدامات دستگاههای ذی‌ربط استان تهران درروزهای گذشته هیچ تأثیری در کاهش آلودگی هوا نداشته و مردم در چنین مواقعی باید منتظر وزش باد شدید و باران باشند؛ مردم تهران و کلانشهرها یکی از آلوده‌ترین بهمن ماهها را درسالهای اخیر تجربه کرده‌اند.

عدد شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه حتی از 150 هم فراتر رفت و در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گرفت و حتی برخی مناطق تهران نیز در روزهای گذشته در وضعیت خطر قرار گرفتند.

کیفیت هوای استان تهران از ابتدای بهمن ماه فقط پنج روز و آن هم به‌دلیل ناپایداری‌های جوی، سالم بوده و مردم استان تهران 15 روز را در هوای آلوده تنفس کرده‌اند.

۱۰ گانه روز‌های آلوده پایتخت تکمیل شد/ هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم +نمودار

همچنین نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از وزش باد مؤثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) در برخی ساعات روز جاری (جمعه) بوده و به تدریج از بعدازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد. این شرایط در روز شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد مؤثر و بارش خفیف و پراکنده باران پیش بینی می شود. با تداوم این شرایط در در روز یکشنبه، وزش باد مؤثر در برخی ساعات دور از انتظار نیست. همچنین دما طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت. براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز جاری (جمعه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود و انتظار می رود تا روز شنبه این شرایط همچنان در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head