نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۷۵۷۹۶
2018 February 09 - ۱۴:۱۶ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک کارشناس صنعت خودرو می گوید : خودروسازان با در نظر گرفتن راهکارهای بسیاری می توانند ضمن مدیریت هزینه تولید ، در جهت تعدیل قیمت تمام شده و کاهش قیمت خودرو اقدام نمایند.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، یک کارشناس صنعت خودرو می گوید : خودروسازان با در نظر گرفتن راهکارهای بسیاری می توانند ضمن مدیریت هزینه تولید ، در جهت تعدیل قیمت تمام شده و کاهش قیمت خودرو اقدام نمایند.
 
امرالله امینی اظهار داشت : هر چند برخی از عوامل بیرونی نیز بر قیمت خودرو موثر است که البته ارتباط چندانی به خودروسازان ندارد و شامل مواردی چون نرخ ارز ، قیمت مواد اولیه تولید و مشکلات اقتصادی و تورم می شود.
 
وی با توجه به تاثیر نوسانات اخیر ارزی بر قیمت خودرو ، تاکید کرد : امروز درصد وابستگی به مواد اولیه وارداتی ، میزان تاثیر پذیری قیمت خودرو از نرخ ارز را تعیین می کند بنابراین با توجه به سهم مواد اولیه وارداتی در تولید داخل ، بی شک تحولات ارزی در قیمت خودرو و افزایش در این بخش تاثیر خواهد گذاشت.
 
وی خاطر نشان کرد : در شرایط فعلی تاثیر نوسانات نرخ ارز بر قیمت خودرو ارتباط تنگاتنگی با میزان داخلی سازی تولیدات خودروسازان دارد از این رو باید خودروسازان برای رفع این مشکل و عدم رشد هزینه تولید ، نسبت به توسعه سهم داخلی سازی تولیدات تلاش بیشتری نمایند.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با توجه به برخی بهانه تراشی ها برای افزایش قیمت خودرو ، تصریح کرد : هر چند همواره شرکتها به دنبال بهانه هستند تا با هر گونه نوسانی در نرخ ارز ، قیمت خودرو را افزایش دهند اما قطعا با اهتمام نسبت به توسعه داخلی سازی ،مدیریت هزینه و افزایش بهره وری مشکلات ناشی از نرخ ارز را پشت سر خواهند گذاشت.
 
امینی اظهار داشت : هر گونه افزایش قیمت خودرو در جریان نوسانات ارزی ، در چنین شرایطی هیچ منطقی درستی را در بازار خودرو به دنبال نخواهد داشت.
 
به گفته وی افزایش هزینه سربار و بهره وری و عدم تولید بر مبنای مقیاس اقتصادی ، از موارد مهمی و تاثیر گذاری است که باید در صنعت خودرو حل شود تا هزینه تمام شده تولید خودرو منطقی و رقابتی شود. خبر خودرو
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head