نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۷۵۶۰۹
2018 February 06 - ۱۶:۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- آلودگی هوا سالانه جان تعداد بی‌شماری از ساکنان کلانشهرها را می‌گیرد و زندگی شهرنشنینان را مختل کرده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس اطلاعات دریافتی از مرکز کنترل کیفیت هوای تهران شاخص های مناطق مختلف شهر وضعیت ناسالم را نشان می‌داد که این وضعیت در برخی مناطق به مرز هشدار رسید.
لازم به ذکر است که روز گذشته(دوشنبه) کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران به علت ناسالم بودن وضعیت هوای پایتخت تشکیل جلسه داد و در این جلسه تصمیم گرفته شد تا مدارس استان تهران در تمامی مقاطع تحصیلی برای امروز(سه‌شنبه) تعطیل شوند.
 
میزان آلودگی هوا به علت تصمیمات درست و نادرست مسئولان و بی‌توجهی مردم به این موضوع ساعت به ساعت در حال افزایش است.
 
شب گذشته میانگین شاخص کیفی هوای تهران در برخی مناطق به عدد 200 رسید که این مسئله هشداری جدی برای سلامتی ساکنان این مناطق به شمار می‌رفت، چراکه سالانه تعداد بسیاری در ایران بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.
 
به گفته برخی مسئولان تنها 2 درصد آلودگی هوای کلانشهرها از جمله شهر تهران به خودروهای سواری مربوط می‌شود و 89 درصد آلودگی هوا مربوط به تردد کامیون‌ها و اتوبوس‌های فرسوده است.
 
گفتنی است؛ سازمان هواشناسی افزایش ابر را برای تهران تا پایان امروز(سه‌شنبه) پیش بینی کرده و همچنین سازمان هواشناسی برای فردا (چهارشنبه) آسمانی نیمه ابری، همراه با غبار محلی و در برخی ساعات با بارش پراکنده باران را برای تهران اعلام کرده است که امیدواریم با بارش باران از میزان آلودگی هوا کاسته شود.
 
بر اساس این گزارش، در حال حاضر شاخص آلودگی هوای تهران 178 است و شرایط ساعت به ساعت برای پایتخت نشینان بدتر می‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head