نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
کد خبر: ۷۵۵۸۶
2018 February 06 - ۱۳:۰۸ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت از راه اندازی کلینیک صادرات درسال ۹۷ خبرداد.
به گزارش پدال نیوز فرهاد نوری - مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: با مطالعه توسعه صادرات در کشورهای توسعه یافته در زمینه صادرات ، مقرر شد تا این کلینیک برای توسعه صادرات در کشور مورد توجه قرار گیرد.
 
او ادامه داد: در اکثر این کشور ها، مراکزی برای رشد بنگاه ها وجود دارد که این امر به توسعه صادرات کشورها کمک میکند.
 
نوری تاکید کرد: توسعه صادرات به منظور افزایش آمار صادرات نیست، بلکه این کلینیک جهت توانمندسازی صادرات همچون ایجاد  مراکز تحقیقات ،آمارهای رشد و تونل رشد در سایر کشورها است.‌
 
به گفته او، فعالیت این کلینیک به گونه ای است که شرکت های نوپا همچون استارتاپ ها بتوانند از این طریق به موفقیت های سریعتری دست یابند. به گونه ای که اگر مسیر موفقیت ۵ساله است، این کلینیک کمک می‌کند تا این مسیر یکساله طی شود.
 
او افزود: انتخاب این شرکت ها به گونه ای خواهد بود که شرکت های مستعد موفقیت مورد توجه قرار می گیرند‌.
 
مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: تاکنون جلسات متعددی جهت  راه اندازی این کلینیک برگزار شده و این کلینیک در سال ۹۷ راه اندازی می شود.
 
به گفته او، فعالیت های این کلینیک در دو حوزه صورت می‌گیرد . موضوع اول امداد صادرات است. به گونه ای که در این بخش حداقل زمان ممکن با استفاده  از ابزارهای نوین ، برطرف کردن مشکلات حقوقی و لجستیک، ایجاد ارتباط مستقیم با کشور صادرکننده  برای صادر کنندگان در نظر گرفته می شود.
 
او تصریح کرد: حوزه دوم کاری این کلینیک، کمک به رشد و ارتقا این شرکت ها خواهد بود. در حال حاضر حدود ۱۰۰ بنگاه در نقطه  A تحویل گرفته می شود تا با حمایت هایی همچون حمایت های داخل بنگاهی و تکنولوژیک و تبلیغات رشد شرکت ها صورت گیرد.
 
انتهای پیام/


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head