نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
کد خبر: ۷۵۳۳۶
2018 February 03 - ۱۶:۱۸ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
توسط جهانگیری صورت گرفت؛
پدال نیوز- معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص کاهش آلودگی هوا در شهرها را ابلاغ کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه 24/10/1396 به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای کاهش آلودگی هوا در شهرها تصویب کرد:
 
1- طرح محدودیت تردد خودروها و نیز تردد شبانه کامیون­ها در سطح شهرها به محض اعلام پیش ­بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص احتمال وقوع پدیده پایداری هوا از حداقل سه روز قبل از تاریخ وقوع پیش­بینی شده در محدوده مورد نیاز به تشخیص مراجع مورد نظر اجرا می­شود.
 
2- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف به رفع کلیه مشکلات اعمال مقررات برای متخلفین از جمله فراهم کردن امکان استعلام و ارسال پاسخ به تعداد کلیه خودروهای متخلفاز طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) می­باشد.
 
3- وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارتخانه ­های کشور و راه شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف دو هفته با استفاده از حداکثر توان تولید داخل و همه ابزارهای مالی و سرمایه­گذاری قانونی، طرح بهسازی و نوسازی فوری ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها را ارایه نماید.
 
4- سازمان حفاظت محیط زیست ظرف یک ماه پیشنهادات تکمیلی به منظور تحقق کامل چشم­انداز میان مدت برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها موضوع تصویب­ نامه شماره 38454/ت53172هـ مورخ 2/4/1395 را ارایه کند.
 
5- سازمان حفاظت محیط زیست موظف به پیگیری و ارایه گزارش نحوه همکاری دستگاههایذی­ربط در اجرای این تصویب­نامه و ارایه گزارش مربوط در موعد تعیین شده برای طرح در هیئت وزیران می­باشد.
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور این مصوبه را به وزارت کشور- وزارت راه و شهرسازی– وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت سازمان حفاظت محیط زیست- سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head