نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
کد خبر: ۷۳۶۷۸
2018 January 14 - ۱۴:۱۱ - ۲۴ دی ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام خبر داد:
پدال نیوز- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: پارک دوبل و توقف ممنوع، شایع ترین تخلفات رانندگی معابر درون شهری در ۹ ماه اول امسال در شهر ایلام بوده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، سرهنگ محسن ناصری امروز در جمع خبرنگاران گفت: تجزیه و تحلیل آمار برخورد با تخلفات نشان می دهد توقف در محل ممنوع و پارک دوبل بیشترین تخلفاتی بوده که رانندگان درشهر ایلام مرتکب آن شده اند.
 
وی اظهارداشت: متاسفانه اخیراً موضوع پارک و توقف خودرو در داخل میادین و حریم تقاطع ها در اکثر شهرها افزایش یافته است، بر این اساس با این دسته از خودروها نیز بایستی برخورد قانونی و ضمن اعمال قانون برای جلوگیری از سد معبر تمامی آنها به پارکینگ منتقل شوند.
 
وی بابیان اینکه جریمه خودروهای متخلف تنها راهکار تنبیهی و انتظامی است که می تواند در دستور کارپلیس قرار گیرد، افزود: بکارگیری خودروهای کنترل مکانیزه با حرکت یکنواخت در خیابان ها، ابزار اصلی نظارت بر انواع پارکهای حاشیه ای و توقف و سد معبر هستند، با این راهکار می توان پارکهای حاشیه ای را کنترل و بر کلیه توقف های غیرمجاز جهت اعمال قانون نظارت داشت.
 
وی ترویج فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه همگانی به جای وسیله نقلیه شخصی در ترددهای درون شهری وهمچنین ایجاد، احداث و مدیریت پارکینگ به عنوان جزئی از سیاست های مدیریت تقاضای سفر، را نیز از جمله راهکاری دانست که باعث کاهش تخلف توقف و سد معابر درون شهری می شود.
 
وی تصریح کرد: تخلفات ساکن، عامل بیش از 50 درصد بار ترافیک و اختلال در انضباط ترافیکی محسوب می شوند ،که وقتی تعداد پارکینگ با تعداد خودرو در شهر همخوانی ندارد، بهترین مکانیزم و راهکاری که میتواند درکاهش تخلف فوق رخ دهد، ایجاد پارکینگ مناسب است.
 
سرهنگ ناصری تخلفات ساکن، توقف دوبل و پارک در محلهای نامناسب شهر را مصداق عینی تجاوز به حقوق شهروندی دیگران دانست و تصریح کرد:توقف و سد معبر سبب بسته شدن مسیر، ایجاد حجم سنگین ترافیک و اتلاف وقت رانندگان میشود به نحوی که تردد به سختی و کندی صورت می گیرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head