نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
کد خبر: ۷۳۵۹۶
2018 January 13 - ۱۴:۵۶ - ۲۳ دی ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: با وجود اینکه با بازگشایی سایت ثبت سفارش بسیاری از پیش بینی ها حاکی از تغییر جریان بازار خودروهای وارداتی بود اما جریان کنونی بازار نشان می دهد که با ابلاغ دستورالعمل جدید و باز شدن سایت ثبت سفارش نه تنها بازار وارداتی ها با تغییری در قیمت ها مواجه نشده بلکه ...
به گزارش پدال نیوز،با وجود اینکه با بازگشایی سایت ثبت سفارش بسیاری از پیش بینی ها حاکی از تغییر جریان بازار خودروهای وارداتی بود اما جریان کنونی بازار نشان می دهد که با ابلاغ دستورالعمل جدید و باز شدن سایت ثبت سفارش نه تنها بازار وارداتی ها با تغییری در قیمت ها مواجه نشده بلکه بسته شدن سایت فروش برخی از شرکتها و عرضه قطره چکانی خودروهای خارجی به بازار ، روند قیمتی در بازار خودروهای وارداتی را دچار آشفتگی بیشتری کرده است. 
 
به گفته فعالان بازار ، با بسته شدن سایت فروش برخی از شرکتهای وارد کننده و محدودیت عرضه به بازار، آشفتگی قیمت در بازار خودروهای وارداتی همچنان ادامه دارد این در حالی است که تعداد زیادی از خودروی وارداتی در انبارها باقی مانده است.
 
سعید موتمنی ، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن تایید آشفتگی قیمت در بازار خودروهای وارداتی گفت : با بسته شدن سایت فروش برخی از شرکتها مانند کرمان موتور، اطلس خودرو ، آسان موتور و عدم عرضه خودروهای ثبت نامی توسط شرکتها ، مسلما قیمت ها در بازار افزایش می یابد.
 
وی اظهار داشت : امروز کسانی که مقصر آشفتگی در بازار وارداتی ها هستند باید جوابگوی وضعیت کنونی بازار باشند .
 
وی گفت : متاسفانه در این آشفتگی بازار برخی از نمایندگی‌های رسمی، محصولاتشان را در بازار عرضه نمی‌کنند، ضمن اینکه خودروهایی که از قبل پیش فروش کردند را هم به مشتریان تحویل نمی‌دهند .
 
وی با اشاره به آمار واردات خودرو در چند ماه گذشته ، تصریح کرد : در شرایطی که امارها حاکی از سیر صعودی واردات خودرو در چند ماه گذشته دارد سوالی که در جریان کنونی بازار مطرح می شود این است که خودروهایی که وارد کشور شدند، در حال حاضر کجاست ؟ آیا غیر این است که بسیاری از خودروهای وارداتی در انبارها باقی مانده‌ و از سوی شرکتها عرضه نمی شود.
 
وی گفت : با آغاز عرضه و تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان دلیلی ندارد که قیمت خودروهای وارداتی در بازار افزایش یابد.
 
به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران هر چند در همزمان با باز شدن سایت ثبت سفارش برخی از شرکتها نسبت به خودروهای ثبت نامی دستپاچه شدند و تلاش می کردند هر چه سریعتر خودروهای را تحویل متقاضیان دهند اما با زمزمه افزایش نرخ دلار دست نگه داشته و به نظر می رسد با کاهش عرضه ، به دنبال فرصت بهتری برای فروش خودروها هستند.
 
موتمنی همچنین به تاثیر دستورالعمل جدید و ممنوعیت ورود خودروهای بالای 40 هزار دلار بر قیمت  این خودروهای در بازار پرداخت  و گفت : با ممنوعیت واردات  و فرصت طلبی برخی ها از افراد از وضعیت کنونی ، تعدادی از خودروهای لوکس مانند بی ام وی ظرف مدت کوتاهی از 700 میلیون به یک میلیارد و 400 میلیون در بازار رسیده است این در حالی است خریداری برای این خودروها در بازار نیست و تنها این افزایش ها به لحاظ روانی بازار را دچار آشفتگی می کند.
 
وی در ادامه با توجه به ادامه جریان پیش فروش توسط برخی از شرکتها، هر گونه پیش فروش رسمی و غیر رسمی شرکتها را اقدامی غیر قانونی دانست و گفت : دستگاههای نظارتی باید بر این روند نظارت کنند و اجازه پیش فروش هایی با مدت زمان بیش از 10 تا 15 روز را به واردکنندگان ندهند و در صورت عدم انجام تعهدات شرکتها ظرف مدت تعیین شده شرکتها را ملزم به پرداخت خسارت به خریداران کنند.
 
وی تصریح کرد : متاسفانه ادامه جریان پیش فروش ها ،نظم بازار را بر هم زده و موجب حاشیه قیمت در بازار وارداتی ها می شود بنابراین انتظار می رود نهاده های نظارتی جلوی این اقدام برخی از شرکتهای واردکننده را بگیرند.
 rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head