نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
کد خبر: ۷۲۹۹۰
2018 January 06 - ۱۳:۱۶ - ۱۶ دی ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از طرح تعطیلی یک ماهه مدارس گفت: به جای این طرح، قوانین موثر در کاهش آلودگی هوا را اجرایی کنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، جبار کوچکی نژاد درباره اجرای طرح تعطیلی یک‌ ماهه مدارس اظهار کرد: به طور طبیعی در اکثر کشورهای دنیا تعطیلات برای دانش آموزان پس از اتمام سال تحصیلی وجود دارد اما به نظر بنده به جای این که بخواهیم چنین طرحی را اجرایی کنیم، قوانینی را که در زمینه آلودگی هوا در بودجه‌های سنواتی یا برنامه ششم تصویب شده اجرایی کنیم.
 
وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست به جای این که چنین پیشنهاداتی را ارائه کند، قوانینی که تصویب شده را اجرا کند به عنوان مثال برقی کردن موتورسیکلت‌ها، جابجایی کارخانجاتی که آلایندگی دارند و یا استفاده از سوخت پاک برای خودروها از جمله این قوانین است که هنوز به طور کامل اجرا نشده است.
 
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بیان کرد: طرح تعطیلی یک ماهه مدارس نیاز به کار کارشناسی دارد، سال‌هاست با این شیوه مدارس سال تحصیلی را آغاز کرده و فعالیت داشته‌اند، انجام یک باره این طرح می‌تواند تمامی برنامه‌ها را به هم بریزد.
 
نماینده مردم رشت در مجلس افزود: با توجه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان اکثر خانواده‌ها با این شرایط برنامه‌ریزی می‌کنند و در صورت جابجایی زمان آغاز سال تحصیلی در برنامه‌ها اختلاط ایجاد کرده و حتی به مساله گردشگری هم که معمولا در این فصل انجام می‌شود، آسیب می‌زند.
 
کوچکی نژاد در پایان اظهار کرد: به نظر بنده قبل از این‌که دولت بخواهد لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند، باید مسئولان آموزش و پرورش نمایندگان و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات را قانع‌کنند که چه فوایدی این طرح دارد در حالی که تاکنون چنین بحثی حتی در کمیسیون مطرح نشده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head